Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Nuo greitųjų kreditų bendrovių kenčia ir pasiturintys žmonės
2014-05-30

Puikus to pavyzdys - į „Pareigūnų kredito uniją“ ieškodama pagalbos atėjusi Aistė. Sostinėje gyvenanti moteris kartu su sutuoktiniu augino vaikelį ir džiaugėsi gyvenimu, tačiau galiausiai jį sudrumstė... greitųjų kreditų bendrovės.

Sykį pasiskolinusi nesustojo
 

Nors šeimos mėnesinės pajamos viršija išties solidžią 4 tūkstančių litų sumą, tačiau sykį pritrūkusį pinigų Aistė padarė veikiausiai vieną labiausiai neapgalvotų sprendimų savo gyvenime – moteris  pasibeldė į greitųjų kreditų bendrovės duris.

„Buvau paskolinusi pinigų draugei, tačiau, deja, ji laiku jų negrąžino. Galvojau, iš kur jų gauti ir nusprendžiau paimti greitąjį kreditą“, - apie pirmąjį susidūrimą su „greitukais“ kalbėjo Aistė.

Moteris pati nepastebėjo, kaip paėmė dar keletą kreditų ir skola išaugo tiesiog akimirksniu. Be abejo, grąžinti reikėjo kur kas daugiau, nei buvo pasiskolinta.

„Pasiskolinau dar kelis sykius ir skola išaugo... Vėliau aš susirgau ir vienos įmokos nesumokėjau laiku“, - skaudžią savo pažintį su greitaisiais kreditais prisiminė sostinės gyventoja.

Galvos skausmas – net turtingiems

Greitieji kreditai dideliu galvos skausmu tampa ir pasiturintiems. Tai puikiai gali patvirtinti gyvenimo kokybe iki „bendradarbiavimo“ su „greitukais“ tikrai nesiskundusi Aistė.
 

Į „Pareigūnų kredito uniją“ pagalbos besikreipusi moteris teigė, jog kas mėnesį galėtų atiduoti net po 800 litų. „Galėčiau mokėti iki 800 litų per mėnesį, tačiau norėčiau, kad skolos būtų sistemingai apibrėžtos“, - teigė Aistė.
 

Jei moteris gali sau leisti mokėti net po 800 litų per mėnesį, tai net baisu įsivaizduoti, kokias sumas kiekvieną mėnesį tekdavo atiduoti greitųjų kreditų bendrovėms. Akivaizdu – jos buvo kur kas didesnės. Be to, dažnais atvejais pati skolos suma paprasčiausiai nemažėja, kadangi tiesiog milžiniškas sumas sudaro vien skolos pratęsimo mokesčiai.
 

Laimei, nuo šiol Aistei dėl greitųjų kreditų bendrovių galvos sukti nereikės. Ji atitiko reikalavimus ir gavo refinansavimą „Pareigūnų kredito unijoje“: „Labai džiugu, kad dabar galėsiu gyventi kur kas ramiau, o mėnesinės įmokos bus vienodos ir kur kas žmogiškesnės“, - džiaugėsi moteris.
 

Niekada nepatartų
 

Paklausta, ar kam nors pritrūkus pinigų ji rekomenduotų greitųjų kreditų bendrovių teikiamas paslaugas, Aistė nedvejojo. Pasak moters, to ji nepartartų daryti net didžiausiam priešui.
 

„Niekam nepatariu imti „greitukus“, net didžiausiam priešui to nelinkiu, - teigė Aistė. – Tiesiog, kam tai daryti? Pati dariau šitą klaidą – geriau nekartokite, nes pinigai greitai išsileis, o problema didės ir grauš sąžinę. Juk visada galima sugalvoti, iš kur gauti šiek tiek pinigų, tik reikia gerai pasukti galvą“.
 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?