Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Olandijos policijos profesinė sąjunga domėjosi Lietuvos policijos sistema
2015-10-13

Šių metų pavasarį NPPSS atstovai lankėse Olandijoje, kur sėmėsi patirties saugos ir sveikatos srityje bei lankėsi policijos akadamijoje, kur įdiegti nauji atrankos ir mokymo metodai. 

NPPSS sėmėsi gerosios patirties saugos ir sveikatos srityje Olandijoje

Policijos akademijos populiarumas Olandijoje: 19 asmenų į vieną vietą

Kiekviena valstybė turi su teisėsauga susijusių problemų      

NPPSS atstovai svečius supažindino su profesinės sąjungos ištakomis, struktūra, veikla, pasiekimais ir kylančiais iššūkiais. „Per daugiau nei dešimt metų pasiekėme, išties, nemažai, tačiau keblumų kyla politiniame lygmenyje. Aktyviai mokomės iš užsienio kolegų, teikiame siūlymus Vidaus reikalų sistemos tobulinimui, mažais žingsniais judame į priekį. Turime daug svajonių, idėjų, ambicingų planų ir lūkesčių, belieka visa tai įgyvendinti. Manau, kad tarptautinis bendradarbiavimas ir gerosios patirties perėmimas, tokiose srityse kaip socialinio dialogo plėtra, sauga ir sveikata, – didelis indėlis į besikeičiančią sistemą Lietuvoje“, - kalbėjo NPPSS vadovas Vladimir Banel.

NPB atstovai pasakojo, kad policijos situacija Olandijoje šiuo metu taip pat nėra pati geriausia ir jau ilgą laiką vyksta dideli protestai dėl pareigūnų atlyginimų kėlimo. Neseniai apie tai jau rašėme: 7000 Olandijos policininkų demonstracijomis siekė atlyginimų padidinimo.

„Savo šalyje turime net keturias policijos profesines sąjungas, kurios priklauso skirtingoms skėtinėms organizacijoms. Vyriausybė mums pasiūlė pasirašyti susitarimą, kuriuo numatoma atlyginimus padidinti 5 procentais, tačiau pusė lėšų bus paimta iš pareigūnų pensijoms skirto biudžeto. Trys iš keturių skėtinių organizacijų su tokia sąlyga sutiko, tačiau mes prieštaraujame. Negalime atimti dalies pensijos dėl algų didinimo. Žinoma, daugelis jaunų žmonių apie tai nesusimąsto, tačiau tie keli procentai iki pensijos gali išaugti iki 10-30 proc. Be to valdžia visiškai nekalba apie darbo laiko, organizavimo ar darbo sąlygų gerinimą pareigūnams, o tai verčia itin sunerimti“, - sakė NPB atstovė Saskia Dorrestein.

Lietuvos policijos mokykla planuoja kurti naują fizinį atrankos testą pagal olandų modelį

Anot Lietuvos policijos mokyklos (LPM), jie vis dažniau sulaukia svečių iš užsienio valstybių. Policijos sąjungos atstovus priėmė LPM viršininko pavaduotojas Antanas Matusa. Jis svečiams papasakojo apie pokyčius mūsų mokykloje: persikraustymą iš Trakų į Mastaičius (Kauno r. sav.), rengiamą reorganizaciją, po kurios nebeliks mokymo bazės Klaipėdoje ir visas mokymo procesas vyks tik šalia Kauno. Taip pat pristatė policijos pareigūnų rengimo tvarką Lietuvoje, kokių dalykų mokosi mūsų kursantai

Pavaduotojas bendraudamas su svečiais užsiminė, jog LPM itin sudomino Olandijos policijos pareigūnų atrankos organizavimas, ypač fizinių normatyvų testas.

„Ieškome geriausio ir optimaliausio fizinių normatyvų testo. Mūsų manymu, fizinius pratimus galima būtų apjungti į vieną bendrą kombinuotą užduotį, kurioje pretendentams tektų ir bėgti, ir šliaužti, ir peršokti kliūtį, ir vilkti manekeną. Todėl domimės ir ieškome gerųjų pavyzdžių kitose šalyse“, – teigė A. Matusa.

Po pristatymo ir pokalbio Olandijos policijos sąjungos atstovai turėjo galimybę apsilankyti ir išbandyti lazerinę treniruoklių sistemą, kuri yra moderniausia Pabaltijo valstybėse, kuri svečius itin sužavėjo.

Apsilankymas naujame Vilniaus policijos komisariate paliko teigiamus įspūdžius

Olandų atstovams taip pat teko apsilankyti vos prieš metus į naują pastatą persikėlusiame Vilniaus miesto šeštame policijos komisariate. Komisariato atstovai aprodė naujas 1,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto patalpas, šiuolaikiškas poilsio patalpas, budėtojų dalis, apklausos, darbo kabinetus, dokumentų saugojimo patalpas, konferencijų salę, persirengimo patalpas, dušus darbuotojams, taip pat atskirtas interesantų ir darbo su sulaikytaisiais zonas.

Olandijos policijos sąjungos atstovai Reyer Gerritse, Hans Booij, Saskia Dorrestein teigė, kad Lietuvos teisėsaugos sistema tobulėja itin greitai. „Jei būtume atvykę į Lietuvą prieš keletą metų ir dabar, manau, pažanga būtų stulbinanti. Esu įsitikinusi, kad dar po kelių metų policijos sistema Lietuvoje bus dar pažangesnė ir efektyvesnė“, - sakė S. Dorrestein.

Olondų atstovai lankėsi ir VRM Medicinos centre, kur Olandų delegacijai vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinė medicinos ekspertizės komisijos pirmininkas Marius Buitkus pristatė saugos ir sveikatos sistemą Lietuvos teisėsaugoje ir kylančius iššūkius. 

Susitikimų metu NPPSS kartu su Olandijos profesine sąjunga taip pat aptarė bendrus ateities planus ir galimą bendradarbiavimą.

NPPSS informacija