Pagalba

  

Pagalba
Operatyviai imtasi Vilniaus pataisos namų problemų sprendimo
2018-01-26

Vakar, sausio 25 d., Vilniaus pataisos namų pareigūnai susitiko su Kalėjimų departamento (KD), Teisingumo ministerijos (TM) atstovais ir Premjero Sauliaus Skvernelio patarėju Skirmantu Malinausku. Dar šios savaitės pradžioje pareigūnų profesinės sąjungos kreipėsi į KD ir TM dėl pataisos namų direktoriaus pavaduotojo Aleksėjaus Liniovo galimai netinkamų vadovavimo metodų ir įtampos pavaldinių tarpe didinimo. 

 

Susitikime dalyvavo Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis, Teisingumo viceministras Raimondas Bakšys, S. Malinauskas, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas, Vilniaus apskr. Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas, profesinių sąjungų atstovai ir Vilniaus pataisos namų pareigūnai.

 

Susitikimo metu profesinių sąjungų atstovai pristatė iš pareigūnų gautą informaciją apie tai, kad pataisos namuose darbo krūviai ir reikalavimai – nepakeliami, kai kuriems pareigūnams suteikiamos išskirtinės sąlygos. Tuo tarpu dėl A. Liniovo vadovavimo metodų, mobingo, psichologinio spaudimo, tarnybinės įtampos didinimo vis daugiau pareigūnų palieka tarnybą.

 

K. Pauliukas drąsino pareigūnus sakydamas, kad problemų bijoti nereikia, būtina jas išsakyti ir ieškoti sprendimų. Anot jo, kol kolektyvas bus susiskaldęs ir kiekvienas kovos už save, problemos nesispręs taip greitai, kaip norėtųsi.

 

„Susitikime dalyvavo ir Aleksėjaus Liniovo „gynėjai“, kurie visomis išgalėmis siekė apginti „puikųjį“ vadovą. Vyko karštos diskusijos, tačiau mes visi puikiai suprantame, kaip yra iš tikrųjų. Nereikia stovėti vietoje – turime operatyviai spręsti esamas problemas ir eiti pažangos keliu. Pirmas žingsnis jau padarytas, į problemą visos institucijos sureagavo žaibišku greičiu. Noriu jiems už tai padėkoti“, - po susitikimo sakė V. Jagminas.

 

Kalėjimų departamento vadovas R. Krikštaponis užtikrino, kad Vilniaus pataisos namuose bus atliktas mikroklimato tyrimas ir patikrinta profesinių sąjungų pateikta informacija. KD, TM vadovybė, S. Skvernelio patarėjas ragino susitelkti ir netylėti, jei yra problemų, išsakyti jas. S. Malinauskas teigė, kad, jei pareigūnai tai padaryti bijo, jie  visada gali kreiptis tiek į profesines sąjungas, tiek į kitas institucijas. 

 

Profesinės sąjungos tikisi, kad susiklosčiusi situacija bus įvertinta objektyviai ir išsakytos problemos bus išspręstos kiek įmanoma greičiau.