Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Padėka ugniagesių bendruomenei
2018-12-12

Gerbiami bendražygiai,

 

Seimas vakar patvirtino kitų metų Lietuvos biudžeto projektą. PAGD pareigūnų darbo užmokesčio didinimui kitais metais papildomai skirta daugiau nei 3,5 mln. eurų, o tai reiškia, kad mūsų - priešgaisrinės apsaugos sistemoje tarnaujančių pareigūnų - mėnesinis darbo užmokestis 2019 m. didės maždaug šimtu eurų. Be to, sulaukėme patvirtinimo, kad kartu bus sprendžiami pareigūnų aprūpinimo uniformomis, darbo saugos ir sveikatos priemonėmis klausimai. Taip pat, kad Šakinė kolektyvinė sutartis jau išsiųsta derinimui į VRM. 

 

Naudodamiesi šia proga norime padėkoti kiekvienam pareigūnui. Nes tik Jūsų pastangos ir susitelkimas lėmė tai, jog šie sprendimai tapo kūnu. 

 

Ilgos, daugiau nei pusmetį trukusios derybos su politikais, peticija, kurią prieš mėnesį pasirašė daugiau nei 1800 PAGD pareigūnų ir darbuotojų ir kurią mes įteikėme Seimui ir Vyriausybei, Jūsų ryžtas ginti visų mūsų interesus protesto akcijoje lėmė, kad buvome išgirsti. Tai yra akivaizdus įrodymas, jog susivieniję ir surėmę pečius mes galime pasiekti tai, kas daug kam atrodė neįmanoma.

 

Kita vertus, pertvarkos PAGD sistemoje dar tik įpusėja. „Programos 1000” įgyvendinimas, nors ir pajudėjo iš mirties taško, vis dar gali būti politikų bet kada sustabdytas. Todėl privalome išlikti vieningi ir aktyviai stebėti, kad reformos nebūtų vykdomos mūsų, paprastų pareigūnų, sąskaita (kad toks kelias galima aiškiai matome iš kitų teisėsaugos tarnybų patirčių).

 

Todėl labai noriu pakviesti Jus visus būti aktyviais mūsų bendruomenės nariais. O kartu į šią veiklą įtraukite ir tuos savo kolegas, taip pat ir savivaldybių ugniagesius, kurie kol kas pasyviai stebi mūsų kovą už savo teises, darbo užmokesčio augimą ir geresnes darbo sąlygas. Nes tik veikdami išvien mes ne tik išlaikysime Lietuvos žmonių pasitikėjimą mumis, tačiau ir grąžinsime prestižą ugniagesio profesijai.

 

Gražių ir ramių artėjančių švenčių Jums ir Jūsų artimiesiems,

Saulius Džiautas, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas

Vladimir Banel, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?