Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
PAGD: pareigūnai neprivalo tikrinti informacijos ne tarnybos metu
2018-05-02

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) gavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atsakymą į paklausimą dėl Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos patikrinimo organizavimo tvarkos aprašo teisėtumo ir atitikimo kitų teisės aktų nuostatoms.

 

PAGD teigimu, minėto aprašo nuostatos nesudaro prielaidų asmenų teisių pažeidimui bei neprieštarauja aukštesnės galios teisės aktų nuostatoms. Departamentas pažymi, kad apraše nenustatoma pareiga pareigūnams tikrinti informaciją apie galimas nusikalstamas veikas ar kilusius gaisrus švenčių ir poilsio dienomis, t.y. pareigūnai ne tarnybos metu neprivalo būti pasirengę bet kada išvykti į įvykio vietą. Tokią informaciją patikrinti minėtas aprašas įpareigoja per kuo trumpesnį laiką, t.y. kaip galima greičiau pareigūno tarnybos metu.

 

Ypatingais atvejais, kai informacijos patikrinimas turi būti atliktas nedelsiant, pareigūnas, jam sutikus, gali būti iškviestas į tarnybą, tačiau tai nėra nuolatinio pobūdžio pareigūno vykdoma funkcija ar pareiga. Pareigūnui, vykdančiam tarnybines pareigas ne tarnybos metu, mokama už faktiškai dirbtą laiką, už jį apmokant kaip už viršvalandinį darbą. Departamento įsitikinimu, minėtus veiksmus vertinti  kaip pareigūno budėjimą nėra teisinio pagrindo.

 

UGPS pirmininkas Saulius Džiautas džiaugiasi, kad pavyko išspręsti pareigūnams opią problemą. „Ne kartą dėl to kreipėmės į departamentą, konsultavomės, tariamės su teisininkais. Tikiuosi, kad departamento išaiškinimas prisidės prie tinkamo aprašo įgyvendinimo visose priešgaisrinėse gelbėjimo valdybose“.  

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?