Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Panaikinta įstatymo spraga dėl pareigūnų socialinio draudimo išmokų apskaičiavimo
2016-11-04

Priėmus Statutą buvo palikta spraga, pagal kurią pareigūnams, kurie buvo „išstatutinti“, nebuvo numatyta, kad apskaičiuojant jų socialinio draudimo išmokas, bus atsižvelgiama į pareigūnų iki 2016 m. sausio 1 d. gautą darbo užmokestį. 2016 m. vasarą Vidaus reikalų ministerija parengė įstatymo projektą, kuris buvo derintas su NPPSS. Susivienijimo iniciatyva projektas pakoreguotas:  į įstatymą įtraukti ir tie atvejai, kurie yra faktiškai įvykę iki būsimo įstatymo pakeitimo (įsigaliojimo).

„Kitaip tariant, jei pareigūnui priklausė socialinio draudimo išmoka nuo 2016 m. sausio 1 dienos ir ji buvo sumažinta dėl to, kad ją apskaičuojant nebuvo vertinamos pareigūno pajamos iki šios datos, šie atvejai turi būti peržiūrėti po to, kai priimamas įstatymo pakeitimas ir ištaisoma teisės spraga“, - aiškina NPPSS Teisės skyriaus vadovas Martynas Austys.

Teisės akto projektui įstrigus Vyriausybėje ir nepateikiant jo Seimui, Vidaus reikalų ministerija ėmėsi iniciatyvos ir šį teisės akto projektą pasiūlė pateikti Seimo nariui.

„Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas įregistravo įstatymo pataisą savo vardu ir ėmėsi iniciatyvos, kad šis pakeitimas atsirastų kadenciją baigiančio Seimo darbotvarkėje. Savo ruožtu dėkojame Vidaus reikalų ministerijos atstovams, kurių dėka pavyko pasiekti pakankamai greitų rezultatų“, - teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel.

Vakar Seimas skubos tvarka priėmė Vidaus tarnybos statuto įstatymo pakeitimo 3 str. pakeitimo projektą ir pašalino teisės spragą, atsiradusią priimant naująjį Vidaus tarnybos statutą. 

Anksčiau rašėme apie:

NPPSS informavo atsakingas institucijas dėl pareigūnų ligos ir motinystės draudimo išmokų apskaičiavimo ir vėlavimo

VRM pateikė savo poziciją dėl pareigūnų ligos ir motinystės draudimo išmokų apskaičiavimo ir vėlavimo 

NPPSS informacija