Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Parama pareigūnų profesinėms sąjungoms – tai ir didesnis šalies žmonių saugumas
2020-06-15

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel sako, kad pajamas deklaruojančių gyventojų parama pareigūnų profesinėms sąjungoms (šiemet jie gali paremti profesines organizacijas 0,6 proc. savo gyventojų pajamų mokesčio) yra investicija į stipresnę statutiniams pareigūnams atstovaujančią bendruomenę, o vadinasi ir į kasdienį Lietuvos žmonių saugumą.

 

– Ar pasiteisino pernai išbandytas paramos profesinėms sąjungoms instrumentas?

 

– Vienareikšmiškai taip. Tiesą pasakius, kartais net sunku patikėti, kad tai tapo realybė, o visos Lietuvos profesinės sąjungos jau jaučia praktinę šios iniciatyvos naudą. Pamenu, kuomet prieš maždaug 5 metus su kolegomis ėmėme gvildenti tokią idėją, ji atrodė kaip tolima svajonė. Tačiau svajonės pildosi ir Lietuvos profesinės sąjungos jau turi įrankį, kuris jau seniai naudojamas Skandinavijos šalyse. Tai kainavo daug pastangų, bet rezultatas yra.

 

– NPPSS narės buvo paremtos gana ženkliai skirtingomis sumomis. Kodėl taip nutiko?

 

– Mes vienijame skirtingas organizacijas. Kiekviena iš jų – su savo nariais, darbais, matomumu, lyderiais. Pavyzdžiui, pernai daugiausiai paramos sulakė mūsų ugniagesiai gelbėtojai. Tai narių skaičiumi yra mūsų skaitlingiausia organizacija, be to, pernai jie buvo labai aktyvūs ir pastebimi – aktyviai kovojo už eilinių ugniagesių teises, gynė jų interesus, rengė susitikimus, organizavo įvairias viešas akcijas. Galiausiai turime nepamiršti, kad ugniagesiai yra geriausiai Lietuvos gyventojų vertinama profesinė grupė. Manau, kad visa tai galiausiai susivedė ir į didesnę paramą šiai organizacijai. 

 

– Kodėl pareigūnas ar paprastas Lietuvos žmogus turėtų paremti pareigūnų profesines sąjungas?

 

– Tai yra kiekvieno žmogaus apsisprendimo reikalas. Visgi labai svarbu, kad mūsų nariai, jų artimieji, o taip pat visi kiti Lietuvos piliečiai aktyviai dalyvautų šiame procese. Nes aš į šią paramą profesinėms sąjungoms dar žiūriu ir kaip ir svarbų pilietinės visuomenės stiprėjimo žingsnį. 

 

Šalia mūsų dar yra kolegų švietimo sektoriuje, sveikatos apsaugos sistemoje. Noriu, kad žmonės aplamai neliktų abejingi ir aktyviai remtų realius darbus darančias, aktyvias profesines sąjungas. 

 

Jei grįžti prie pareigūnų. Supraskime, kad parama mūsų profesinėms sąjungoms galiausias yra indėlis į kiekvieno Lietuvos žmogaus saugumą. Pareigūnai kasdien ateina į pagalbą su sunkumais ir problemomis susiduriantiems šalies piliečiams. Gyvenimas rodo, kad tai daroma vis profesionaliau, statutinių pareigūnų ir visuomenės ryšys stiprėja. Juo pasigirti jau gali ne tik ugniagesiai, tačiau ir policija, pasieniečiai, aplinkos apsaugos inspektoriai. Pareigūnai savo kasdienės tarnybos dėka pelnė žmonių pagarbą ir pasitikėjimą. O parama pareigūnų profesinėms sąjungoms yra dar vienas šio fakto įrodymas. 

 

 – Kokioms veikloms ar paslaugoms profesinėms sąjungoms labiausiai trūksta resursų?

 

– Kasdienėms paslaugoms savo nariams. Tai gali būti konsultacijos, įvairi praktinė pagalba: teisinė, finansinė. 

 

Beje, jau šiandien turime pradėti ruoštis rudeniui ir kitiems metams. Girdime ekonomistų, politologų, žurnalistų, politikių prognozes apie galimą antrąją COVID-19 bangą, nuolatos susiduriame su sistemos finansavimo problemomis. Sunku pasakyti, kokia bus šių metų pabaiga, tačiau mes turime būti pasirengę iš visų jėgų kautis už statutinių pareigūnų kasdienybę ir Lietuvos žmonių saugumą. Ir šioje kovoje mus yra svarbus kiekvienas euras.

 

 Baigdamas noriu dar kartą, padėkoti tiems, kas jau mus parėmė bei pakviesti tai padaryti kitus. Šiemet laiko turime iki liepos 1 dienos. Padarykite tai, kad mes ir toliau galėtume ginti tuos, kurie gina ir saugo kitus!

 

—-

 

Daugiau informacijos apie tai, kaip paremti Nacionalinį pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimą ar jo šakines organizacijas galima rasti svetainėje www.pareigunai.lt/deklaravimas 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?