Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai dėl kitų metų biudžeto kreipėsi į esamus ir būsimuosius valdančiuosius
2020-10-30

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į šalies Vyriausybę, Seimo komitetus, o taip Seimo rinkimuose nugalėjusių ir naująją valdančiąją koaliciją formuojančių partijų lyderes dėl teisėtvarkos įstaigų finansavimo 2021 m. Anot pareigūnų, Vyriausybės ir vidaus reikalų ministerijos (VRM) tvirtinimai, jog Sauliaus Skvernelio Vyriausybei pavyko įgyvendinti ir net viršyti programoje ir priemonių plane užsibrėžtą tikslą iki 2020 m. padidinti pareigūnų darbo užmokestį ne mažiau nei 30 proc., palyginus su 2016 metais, yra viso labo patogus statistinių rodiklių interpretavimas. 

 

„Vertindami pokyčius politikai naudoja tik vieną rodiklį – vidutinį darbo užmokestį. Manau, kad tikslesnę situaciją matytumėme, jei tuo pačiu būtų atsižvelgta ir į kitus kintamuosius, tokius kaip pareigūnų stažas, pareigos, grandis“, – aiškina NPPSS pirmininkas Vladimir Banel. 

 

Žinoma pažanga, jei kalbėti apie „Programos 1000” įgyvendinimą, yra, tačiau ji – nepakankama. Visgi darbą baigianti Vyriausybė dar turi paskutinę galimybę pabaigti šioje srityse pažadėtus darbus.

 

NPPSS vadovas kartu pasidžiaugė tuo, jog VRM pagaliau adekvačiai vertina teisėtvarkos sistemos ir pareigūnų motyvacijos būklę ir kalba apie poreikiais pagrįstą jos finansavimą kitais metais. 

 

„VRM vertinimu, sistemos finansavimą kitais metais reikėtų didinti 31,3 mln. eurų. Ši ministerijos pozicija yra artima ir mūsų ekspertų vertinimams. Dabar belieka sulaukti kaip į šiuos skaičius sureaguos Finansų ministerija. Iš patirties galiu pasakyti, kad labai dažnai geri ketinimai žlunga būtent joje“, – pabrėžia V. Banel. 

 

Susivienijimas ne kartą akcentavo, kad norint įgyvendinti „Programą 1000“ (tai yra pasiekti, kad statutinių pareigūnų darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, būtų ne mažesnis nei 1000 eurų), kitų metų šalies biudžete viešojo saugumo sričiai privalo būti papildomai numatyti daugiau nei 20 mln. eurų.

 

Šios programos įgyvendinimas, anot V. Banel, turi paliesti visų grandžių pareigūnus ir apimti ne mažiau nei 80 proc. tarnybą vykdančių pareigūnų. Be to, turi būti išlaikyti tinkami intervalai tarp pradedančių pirminės grandies ir jau patyrusių pareigūnų darbo užmokesčių. NPPSS siūlo, jog vidurinės grandies pareigūnai uždirbtų ne mažiau nei 1300 eurų, o aukštesniosios – iki 1600 eurų.

 

Pareigūnai skaičiuoja, jog iš papildomų 20 mln. eurų, 5 mln. eurų turėtų būti skirti Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 7,7 mln. eurų – Policijos departamentui, o 7,5 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui.

 

„Labai tikiuosi, kad naujajai koalicijai teisėsaugos pokyčiai ir modernizavimas bus vienas iš veiklos prioritetų – ne mažesnis nei švietimo ar sveikatos apsaugos reikalai. Laikas į teisėtvarkos ir statutinių organizacijų pokyčius pažvelgti naujomis akimis – ne kaip į nuolat papildomo finansavimo reikalaujantį drakoną, o kaip į investicijas kovoje su šešėliu, pagaliau eilinių Lietuvos žmonių saugumo didinimą“, – sako V. Banel.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?