Pagalba
2700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: formuojant 2017 m. biudžetą teisėsaugai turi būti skiriama daugiau lėšų
2016-07-22

NPPSS pirmininkas Vladimir Banel sako, kad pamatas pokyčiams teisėsaugos sistemoje buvo padėtas dar 2015 m. – priėmus Vidaus tarnybos statutą. 

„Statutas yra tik įrankis, būtinas sukurti stiprią ir efektyvią teisėsaugą Lietuvoje. Tačiau tam, kad statuto nuostatos taptų kūnu, reikalinga užtikrinti tinkamą teisėsaugos finansavimą. Žinau, kad teisėsaugos sistemos įstaigos ieško ir randa vidinių resursų reformos įgyvendinimui, tačiau to nepakanka. Tam reikalingas ir valstybės indėlis. Norime priminti tai politikams, rengiantiems kitų metų valstybės biudžeto projektą”, - sako V. Banel.

Pasak jo, kaimyninėje Estijoje buvo pasirinktas būtent toks kelias: pusę reikiamų lėšų sistema suranda optimizuojant procesus, funkcijas, valdymą, o kitą pusę skiria valstybė. Lietuvos teisėsaugai papildomas finansavimas reikalingas įstatyminių normų – 40 val. darbo savaitės ir laipsnių pakėlimo – įgyvendinimui, pareigūnų darbo užmokesčio didinimui, jų aprūpinimui darbo priemonėmis. 

„Šių metų biudžete teisėsaugai pritrūko bent keliolikos milijonų eurų. Tikiuosi, kad politikai nebetaupys žmonių saugumo sąskaita. Ypač turint mintyje dabartinius su terorizmu Europoje susijusius įvykius bei geopolitinius iššūkius.

Pirmuosius praktinius pokyčių sistemoje rezultatus pareigūnai turi pajusti būtent šiuo metu. Pavyzdžiui, pirminės grandies policininko darbo užmokestis nuo liepos 1 dienos sieks maždaug 600 eurų. Tačiau tai tik pirmas žingsnis. Mes siekiame, kad per kelerius metus pareigūno darbo užmokestis būtų ne mažesnis nei 1000 eurų. O tam būtinas tinkamas teisėsaugos sistemos finansavimas”, - aiškina V. Banel. 

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?