Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: jei premjeras nepradės rūpintis visuomenės saugumu, situacija nesikeis
2015-10-21

Pirmadienį Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) išplatino siūlymus A. Butkevičiui, kaip galima kartu spręsti teisėsaugos problemasir stiprinti Lietuvos viešąjį saugumą.Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad Premjeras nelinkęs pritarti tokiems siūlymams.

„Jau ne kartą kalbėjome, kad nepaisant teigiamų pokyčių, kuriuos vykdo pačios Vidaus reikalų sistemai priklausančios įstaigos, pareigūnai vis dar išlieka skurdžiausi ir mažiausiai uždirbantys Europoje. Premjero kaip vieno iš šalies vadovų, atsakingo už viešąjį saugumą, nenoras imtis veiksmų atrodo keistai. Manau, visame pasaulyje nerasime tokias aukštas pareigas užimančio žmogaus, kuris būtų prieš vidaus saugumo stiprinimą, - teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel.

Anot jo, puiku, kad A. Butkevičius kalba apie pareigūnų atlyginimų didinimą ir programų vykdymą, tačiau planuojamų papildomų 11 milijonų Eurų tam tikrai neužteks.

„Anaiptol ne visa suma, kaip sako Premjeras, bus skirta atlyginimų didinimui, o tik maža dalis, kuri statutinių pareigūnų gyvenimo iš esmės tikrai nepagerins. Įstaigos stengiasi optimizuoti resursus ir taupyti, tačiau reikalingas ne tik aprūpinimas, naujų technologijų diegimas, mokymai, tinkamos darbui patalpos, bet ir pareigūnų motyvacijos didinimas. O tam jau reikia daugiau nei dvigubai didesnės sumos nei numatyta“, - įsitikinęs NPPSS vadovas.

NPPSS reikalauja, kad teisėsaugai būtų skiriamas reikiamas finansavimas, pareigūnų atlyginimas Lietuvoje jau kitais metais didėtų 30 procentų, o pradedantis tarnybą pareigūnas gautų ne mažiau kaip 1000 eurų.

Remiantis statistiniais duomenimis, vidutinis pradedančio policijos pareigūno darbo užmokestis Lietuvoje siekia vos 370 eurų, kaimynai latviai ir lenkai uždirba iki 550 eurų, o estai iki 1000 eurų atskaičius mokesčius. Švedijos, Suomijos, Danijos pareigūnams už tarnybą atlyginama daugiau nei septynis kartus didesniu atlygiu – 2680 eurų atskaičius mokesčius.

Daugiau informacijos:

Pareigūnai siūlo Premjerui bendromis jėgomis spręsti teisėsaugos problemas

Algirdas Butkevičius nelinkęs palaikyti pareigūnų inicijuojamo susitarimo dėl teisėsaugos problemų sprendimo

NPPSS informacija