Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: Kalėjimų departamentas nepajėgus atsakyti į mūsų klausimus
2017-08-10

Vakar, rugpjūčio 10 dieną, Alytaus pataisos namų darbuotojai susitiko su Kalėjimų departamento Resocializacijos skyriaus l.e.p. viršininko pareigas Česlovu Jociumi, Pesonalo valdymo skyriaus vedėju Aleksandru Zinovičiumi, Sveikatos priežiūros skyriaus vyr. specialiste Irma Urboniene. Susitikimo metu pareigūnai departamento atstovų klausė apie darbo užmokesčio didėjimą, laisvas pareigybes, darbo sąlygas ir kt.

 

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LR ITĮPS) tarybos narė Jurgita Mansevičienė po susitikimo teigė, kad Kalėjimų departamento atstovų atsakymai į pareigūnams svarbius klausimus buvo labai abstrakti asmeninė nuomonė, o ne konkrečių sprendimų ar ministerijos pozicijos pateikimas. Į kai kuriuos klausimus departamentas atsakymų apskritai pateikti negalėjo.

 

Pareigūnai domėjosi, kodėl Alytaus pataisos namų darbuotojams nėra galimybės mokėti priedus, kai įstaigoje neužimtos net 40 pareigybių. Departamento atstovai žadėjo pasidomėti situacija ir peržiūrėti finansines galimybes.

 

„Domėjomės ir apie dar 2012-aisiais atliktą kompleksinį Alytaus pataisos namų patikrinimą, kurio metu buvo užfiksuoti pažeidimai. Nėra aišku nei kas departamente už tai atsakingas, nei kas po patikrinimo pasikeitė. Situacija iš esmės nesikeičia jau daugelį metų. Trūksta darbuotojų, todėl likusiesiems tenka dvigubas ar net trigubas krūvis. Priedų mokėti negalima, nes, anot vadovybės, nėra pinigų“, - pasakoja J. Mansevičienė.

 

Anot jos, daugelis pareigūnų uždirba vos 417 eurų „į rankas“, medikų darbo sąlygos apskritai nepakeliamos, daugelis jų rengiasi palikti tarnybą. Pareigūnai be kita ko piktinasi mažais atlyginimais, sudėtingomis darbo sąlygomis, dideliais reikalavimais ir saugių bei sveikų darbo sąlygų neturėjimu.

 

„Turime šimtus pavyzdžių, kuomet pareigūnai nukenčia nuo nuteistųjų fizinio ar psichologinio smurto. Ar tikrai turime laukti, kol sistema „nusineš“ vieno ar kito pareigūno gyvybę“, - svarsto J. Mansevičienė.

 

Profesinės sąjungos atstovai teigia, kad, jei greitu metu nebus imtasi priemonių pareigūnų darbo sąlygų gerinimui ir adekvačiam atlyginimų didinimui, teks eiti į gatves.