Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai laikinai atšaukia planuotą akciją
2015-11-25

NPPSS vadovo Vladimir Banel teigimu, pareigūnų bendruomenė, įvairios pareigūnus ir kitus darbuotojus vienijančios organizacijos ir profesinės sąjungos, didelė dalis paprastų Lietuvos žmonių, politikų ir visuomenės veikėjų pastarosiomis dienomis įvairiomis formomis aiškiai išreiškė paramą vidaus reikalų sistemoje vykstantiems pokyčiams, inicijuotiems ministro Sauliaus Skvernelio ir jo komandos. 

„Todėl po ilgų svarstymų ir įvairių susitikimų nutarėme laikinai atsisakyti ketvirtadienio akcijos. Kita vertus, akylai stebėsime, ar pasigirdusios aukščiausių šalies vadovų, Seimo narių kalbos apie vidinio saugumo stiprinimą taps kūnu. Manau, kad tai ims ryškėti jau kitą savaitę, tęsiant diskusijas dėl 2016 metų šalies biudžeto. Ir, jei prireiks, grįšime prie idėjos eiti į gatves”, - sako V. Banel.

Ketvirtadienį 12 val., planuotu akcijos metu, vyks NPPSS ir kitų pareigūnus atstovaujančių organizacijų vadovų susitikimas su Vidaus reikalų ministru ir ministerijos vadovybe. Planuojama aptarti susiklosčiusią situaciją, planuojamus teisėsaugos pokyčius, 2016 m. vidaus reikalų sistemos biudžeto, pareigūnų darbo užmokesčio, techninio aprūpinimo klausimus. 

„Tiek Seimo nariai, tiek Prezidentė Dalia Grybauskaitė pripažino, kad sistemai reikalingas didesnis finansavimas, tinkamas aprūpinimas, mokymai ir pareigūnų motyvavimo sistema. Visgi vien kalbų čia neužtenka, privalo būti skirti reikiami asignavimai. Šiuo metu yra sumažinta net minimalių poreikių patenkinimo suma. Politikai pagaliau privalo suprasti, kad grėsmės yra realios ir teisėsaugą stiprinančių veiksmų būtina imtis kuo greičiau“, - akcentuoja V. Banel.

NPPSS informacija