Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: naujam Vilniaus policijos vadovui aukštai iškelta kokybiško vadovavimo kartelė
2016-01-14

2016 metų pradžia Lietuvos policijai padovanojo rimtą iššūkį. Ne, šį kartą, ačiū Dievui, mums nereikia gaudyti mieste besislapstančio ir automatinį ginklą po skvernu laikančio bėglio. Tačiau tai, kaip policijos vadovybė ir bendruomenė susidoros su nauja užduotimi, nemaža dalimi lems, kaip jau artimiausioje ateityje gyvens ir darbuosis bent trečdalis, o gal ir pusė Lietuvos policininkų. O vadinasi ir tai, kaip mums seksis vykdyti savo pareigą – užtikrinti Lietuvos žmonių saugumą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas nusprendė tapti naujuoju Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje vadovu. O tai reiškia, kad Policijos departamentas turės gana skubiai rasti naują Vilniaus apskrities policijos vadovą - drąsų, iniciatyvų, veiklų ir, ne mažiau svarbu, turintį policijos bendruomenės palaikymą ir užnugarį. 

Viešojoje erdvėje jau pasigirdo įvairių postringavimų, neva tinkamų kandidatų yra ir pasirinkimas neturėtų būti sunkus. Visgi, kaip jau minėjau anksčiau, naujasis Vilniaus policijos vadovas turi būti renkamasis ypač skaidriai ir atsakingai. Kol kas dar anksti kalbėti apie konkrečias personalijas, tačiau kelis bendrus ir labai svarbius pasirinkimo principus norėčiau išskirti jau dabar.

Pirma, dažnai tenka girdėti, kad naujuoju vadovu geriausia skirti policijos sistemos žmogų – jau dirbantį Vilniaus apskrities policijos komisariate arba vadovaujantį kuriam nors kitam apskrities policijos komisariatui. Taip, toks pasirinkimas turėtų savų privalumų. Tačiau Policijos departamentui siūlau nepamiršti ir kitose teisėsaugos, krašto apsaugos ar saugumo institucijose besidarbuojančių pareigūnų. Juolab, kad pastaruoju metu turime tikrai nemažai pavyzdžių, kuomet vienoje teisėsaugos sistemos dalyje patirtį sėkmingai kaupęs pareigūnas vėliau ją sėkmingai taiko pertvarkydamas ar vadovaudamas kitoms institucijoms. 

Antra, reikėtų atsisakyti išankstinių nusistatymų dėl vienos ar kitos būsimo kandidato tarnybinės priklausomybės ir nekalbėti konkrečiomis pavardėmis. Išankstinės nuomonės gali suformuoti neigiamą požiūrį į būsimos atrankos skaidrumą ir netgi nulemti galimai vertingo kandidato apsisprendimą joje dalyvauti.

Trečia, naująjį Vilniaus apskrities policijos vadovą rinks speciali komisija, kurią sudarys Policijos departamento ir profesinių sąjungų atstovai. Galbūt būtų dar naudingiau, jei kandidatus į Vilniaus policijos vadovo postą vertintų ir nepriklausomi išorės ekspertai – psichologai, vadybos, žmogiškųjų išteklių specialistai. 

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas – tai milžiniškas apie 3 tūkstančius pareigūnų jungiantis organizmas. Organizmas, negalintis būti be galvos ar su bet kokia galva. K. Lančinskas labai aukštai iškėlė kokybiško vadovavimo kartelę, todėl kandidatai į postą turėtų iš anksto įvertinti savo galimybes. Pareigūnų profesinių sąjungų vardu, visų pirma, už nuveiktus darbus noriu ištarti didelį Ačiū Kęstučiui Lančinskui. O kartu pakviesti Policijos vadovybę ir bendruomenę aktyviai įsitraukti į naujojo vadovo paieškas. 

VA ITĮPS informacija