Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: naujas Valstybinės darbo inspekcijos vadovas turi orientuotis į pažangius sprendimus
2016-10-25

Konkursas VDI vadovo pareigoms užimti buvo paskelbtas šių metų rugsėjį, šiuo metu laukiama konkurso organizavimo. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susiviniejimo (NPPSS) vadovą Vladimir Banel stebina faktas, kad į VDI vadovo kėdę panoro sėsti vos keli kandidatai. „Pirminiame etape buvo penki, dabar liko vos du asmenys, atitinkantys keliamus reikalavimus. Natūraliai kyla klausimas, ar institucija padarė viską, kad pritrauktų potencialius vadovus dalyvauti konkurse“, - svarsto V. Banel.

Turės įtakos ir valstybės tarnautojams

V. Banel teigimu, konkurso pabaiga svarbi ne tik pagal darbo sutartis dirbantiems asmenims, bet ir valstybės tarnautojams.

„VDI kaip institucija turi didelę reikšmę staututinių pareigūnų saugos ir sveikatos sritims.  Kai kurie su pareigūnų sauga ir sveikata susiję klausimai nenumatyti specialiais įstatymais, todėl taikomi bendrieji darbo teisės aktai, kurių pažeidimų prevenciją ir aiškinimą atlieka būtent darbo inspekcija. O kaip žinia, saugos ir sveikatos sritis Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiose įstaigose labai apleista. Visų pirma, trūksta supratimo, kad ši sritis privalo būti prioritetu“, - aiškina V. Banel.

Pareigūnų atstovai tikisi, kad naujas institucijos vadovas imsis pažangių sprendimų įgyvendinimo. „Lietuvoje senus ir neefektyviai veikiančius metodus privalo keisti nauji, turime perimti pažangią užsienio šalių patirtį, stiprinti saugos ir sveikatos sritį“, - teigia V. Banel.

NPPSS teigimu, konkurso į Darbo inspekcijos vadovo vietą metu didelis dėmesys turėtų būti skiriamas ne tik darbo patirčiai, kvalifikaciniams gebėjimams, bet ir įstaigos darbo modernizavimui ir pažangių sprendimų diegimui. 

NPPSS kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją bei Valstybės tarnybos departamentą su prašymu suteikti galimybę profesinės sąjungos atstovui dalyvauti stebėtojo teisėmis konkurse į VDI vadovo pareigas.

NPPSS informacija