Pagalba
1900
narių
6
organizacijos
Pagalba
Neaišku, kas slypi už vilkinamos Kalėjimų departamento vadovo atrankos
2017-06-02

Pareigūnų profesinės sąjungos teigia, kad 4 mėn. vilkinama atranka į Kalėjimų departamento vadovo pareigas kelia abejones dėl jos skaidrumo. Savo ruožtu Teisingumo ministerija turėtų nedelsiant imtis veiksmų užtikrinant sistemos pažangą.

 

Profesinių sąjungų atstovų teigimu, iš kriminalinių skandalų purtomos kalėjimų sistemos masiškai bėga darbuotojai. Šiuo metu yra net 400 laisvų pareigybių, vis dar dirbantiesiems užkraunami nežmoniški krūviai, už kuriuos papildomai neapmokama. Pataisos įstaigų pareigūnu tapęs jaunuolis, atskaičius mokesčius, uždirba vos 400 Eur. Pareigūnai kalba, kad be nuolatinio vadovo sistema stovi vietoje ir iš esmės balansuoja ant praprajos ribos.

 

„Kalėjimų departamentas apipintas įvairiomis galimos korupcijos ir neskaidrių viešųjų pirkimų schemomis. Vilkinama atranka be jokios abejonės kelia daug klausimų ir stabdo sistemos pažangą. Buvo sutarta, kad nuo šių metų liepos bus keliami pirminės ir vidurinės grandies pareigūnų atlyginimai. Susitarimų privalo būti laikomasi, bet ligšiol apie tai informacijos neturime ”, - teigia LR ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

 

Vilniaus aps. ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos vadovas Vitalijus Jagminas teigia, kad procesų vilkinimas yra ir taip opių sistemos problemų gilinimas.

 

„Teisingumo ministerija privalo prisiimti atsakomybę už tai, kad Kalėjimų departamentas beveik keturis mėnesius praktiškai nefunkcionuoja kaip institucija. Nedelsiant turi būti organizuojama atranka į departamento vadovo pareigas. Kitu atveju pati Teisingumo ministerija privalo perimti departamento valdymą į savo rankas tol, kol nebus paskirtas naujas vadovas, ir užtikrinti susitarimų vykdymą. Ypatingai dabar visi procesai privalo būti maksimaliai skaidrūs, vieši ir operatyvūs“, - įsitikinęs V. Jagminas.

 

Teisingumo ministerija dar šių metų pradžioje paskelbė atranką Kalėjimų departamento direktoriaus pareigoms eiti. Dokumentai buvo priimami iki balandžio 13 d. Profesinės sąjungos žiniomis, dokumentus buvo pateikę trys kandidatai, o gegužės 30 d. numatyta atranka neįvyko. Lietuvos Respublikos ir Vilniaus aps. ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos raštu kreipėsi į teisingumo ministrę Mildą Vainiūtę su prašymu paaiškinti, kodėl atranka neįvyko ir kada bus paskelbta nauja data.

 

Jei situacija nesikeis, profesinės sąjungos žada telkti pareigūnų bendruomenę ir ieškoti kitų būdų, kaip paskatinti Teisingumo ministeriją imtis operatyvių veiksmų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?