Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai nėra tikri, ar Premjeras nepamiršo pažado didinti jų darbo užmokestį
2016-05-25

„Pačioje 2015-ųjų pabaigoje Ministras Pirmininkas pareiškė esąs šokiruotas, kad pirminės grandies pareigūno mėnesinis darbo užmokestis yra 375 eurai. Aišku gaila, kad Vyriausybės vadovui prireikė beveik trijų metų šiai tiesai sužinoti, tačiau, kaip sakoma, geriau vėliau negu niekada. Džiugino tai, kad kartu išgirdome pažadą jau 2016 m. liepą padidinti pareigūnų pajamas bene dvigubai. Visgi žadėtas vidurvasaris jau čia pat, o konkrečių planų, kaip bus didinamas pareigūnų darbo užmokestis mes nematome“, - teigia Vladimir Banel, NPPSS pirmininkas.  

Pasak V. Banel, pareigūnų bendruomenę neramina kelios pastaruoju metu išryškėjusios tendencijos. 

„Pirma, kaip jau sakiau, nieko apie konkrečių Vyriausybės planų įgyvendinimą mes nebegirdime. Antra, Policijos departamentas, kuris bene vienintelis kalba apie pajamų didinimą, neturi pakankamai lėšų pertvarkoms. Policijos planuose numatytas tiek programos „1000“, tiek tarpinio varianto, kurio metu žemiausios grandies pareigūnas uždirbs mažiausiai 600-700 eurų įgyvendinimas, o trūkstamų pinigų reikia ieškoti viduje. Stengiantis sutaupyti, žinoma, neapsieinama ir be klaidų.  

Be to, iš Policijos vadovybės girdime gana skirtingas žinias, susijusias su reformos įgyvendinimu. Viena vertus mums sako, kad reikia mažinti policininkų skaičių. Kita vertus girdime, kad kuo daugiau pareigūnų patruliuotų gatvėse. Kaip bus iš tikro nežinome nei mes, nei paprasti pareigūnai, kuriuos mes giname. Esant tokiai situacijai atsiranda pavojus, kad galiausiai daug pažadų prisiklausę policininkai bei kiti pareigūnai ir vėl liks kvailių vietoje - su mažiausiu darbo užmokesčiu visoje Europos Sąjungoje", - aiškina V. Banel.

Anot NPPSS vadovo, jau matomas Policijos departamento vadovybėje išryškėjusių nesutarimų dėl šios struktūros reformos ir šalto bei formalaus vadovybės požiūrio į pareigūnus rezultatas - pastarieji tiesiog palieka tarnybą. Tuo tarpu kitur, pavyzdžiui, Valstybės sienos apsaugos, Viešojo saugumo tarnybose, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, Vadovybės apsaugos departamentuose programos „1000“ įgyvendinimo eigos nematyti.

Profesinės sąjungos atstovų teigimu, esminiai pokyčiai privalo vykti visose tarnybose, tačiau tam reikalingas adekvatus politikų dėmesys ir reikiamas finansavimas. Be to, kitos Europos valstybės didina,o ne mažina pareigūnų skaičių. Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių, kurioje politikai naujų grėsmių ir pavojų akivaizdoje vis dar kalba apie teisėsaugos pajėgų mažinimą. 

„Galbūt toks kelias taip pat įmanomas, tačiau tokiu atveju reikėtų skirti ypatingą dėmesį pareigūnų parengimui, aprūpinimui, saugumui ir socialinėms garantijoms. Dabar gi susidaro įspūdis, norima ne tik praretinti pareigūnų gretas, tačiau ir likusius palikti pusbasius bei su pasenusia amunicija“, - teigia V. Banel.

NPPSS atstovai sako, kad stringant 2016 m. planų įgyvendinimui ypatingai svarbus 2017 m. biudžeto planavimas. Būtina įgyvendinti programą „1000“, didinti teisėsaugos finansavimą, pareigūnų aprūpinimą, užtikrinti saugią ir sveiką darbo aplinką ir tinkamas socialines garantijas.  

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?