Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: nesitaikstysime su Utenos apskr. vyriausiojo policijos komisariato vadovybės grasinimais
2016-06-15

Pareigūnų atstovai raštu kreipėsi į Policijos departamentą su prašymu svarstyti tokius vadovybės veiksmus Tarnybinės etikos komisijoje ir apie priimtus sprendimus informuoti profesinę sąjungą.

„Manome, kad toks Utenos AVPK vadovybės netiesioginis spaudimas prasilenkia tiek su pagrindiniais vidaus tarnybos principais, tiek su pareigūno etikai taikomais reikalavimais, numatytais Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodekse. Kodekse apibrėžta, kad policijos pareigūnų tarpusavio santykiai grindžiami be kita ko lygiateisiškumu, tolerancija, negali būti varžomos pareigūnų teisės ar teikiamos privilegijos. Kita vertus, yra privalu vengti tiesioginio ar netiesioginio priekabiavimo formų, sukuriančių bauginančią, priešišką aplinką, o kiekvienas asmuo turi teisę į savo nuomonę visais klausimais“, – sako  Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas (LR ITĮPS), teisininkas Tomas Vaitkunskas.

LR ITĮPS poziciją palaiko ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS), kuriai vadovaujanti Roma Katinienė teigia, kad įvykiai Utenos AVPK kelia nerimą. „Utenos AVPK viršininko nurodymai labiau primena Baltarusiją ar Rusiją, o ne statutinę tarnybą. Baisiausia ne tai, kad duodami tokie nurodymai įbauginti pareigūnus, kurie turi teisę, siekia  ginti teisėtus interesus ir skųsti paskirtą tarnybinę nuobaudą, bet pats vadovo elgesys ir mąstymas. Šiuo klausimu būsiu kategoriška – vadovams su tokiu „mąstymu“ organizacijoje, siekiančioje aukštų valdymo standartų, ne vieta. Sieksime, kad Utenos AVPK vadovų iniciatyvos būtų įvertintos atitinkamose instancijose“. 

Žmonės, pasirinkdami vidaus tarnybą, gali teisėtai tikėtis, kad valstybė užtikrins jos pačios nustatytas pareigūnų teises. Viena iš jų – teisė ginčyti tarnybinių nuobaudų paskyrimą aktų nustatyta tvarka. Profesinės sąjungos žada siekti, kad Utenos atvejis būtų tinkamai įvertintas, o ateityje tokioms iniciatyvoms būtų užkirstas kelias.

LR ITĮPS ir LPPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?