Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai piketavo dėl tyrėjų darbo organizavimo pakeitimų
2018-06-29

Šiandien, birželio 29 d., pareigūnų profesinės sąjungos surengė įspėjamuosius piketus prie Policijos departamento ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato. Anot pareigūnų, policijos vadovybė savo sukurto „žaidimo“ taisykles siekia primesti visiems –  nori vienašališkai pakeisti tyrėjų darbo organizavimą.

 

Planuojama, kad nuo liepos 1 d. policijoje dirbantys tyrėjai pradės dirbti pagal suminę darbo laiko apskaitą. Tai reiškia, kad tyrėjai per savaitę galės dirbti iki 48 val., įskaitant savaitgalius, už kuriuos papildomai apmokėti departamentas nesiruošia.

 

Policijos tyrėjus siekiama paversti patruliais

 

Roma Katinienė, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė, teigia, kad policijos tyrėjus iš esmės norima paversti patruliais. Apie nusikaltimų tyrimų kokybę, tiesa, niekas nekalba. 

 

„Pradėkime nuo to, kad vykdant reformas policijoje buvo atleisti šimtai profesionalių ir patyrusių pareigūnų. Tiesa, atliekamų funkcijų policininkams niekas nesumažino. Artėja masiniai renginiai, tokie kaip dainų šventė, popiežiaus atvykimas, o pareigūnų trūksta. Policijos vadovybė užsimojo tyrėjus priversti dirbti tada, kada reikia. O tai reiškia, kad dabar dirbantys nuo pirmadienio iki penktadienio tyrėjai turės dirbti ir savaitgaliais, šventinėmis dienomis.

 

Nusikaltimų tyrimui, tikėtina, laiko liks vis mažiau, todėl tyrimai bus atliekami formaliai. Jau ir dabar prokuratūra skundžiasi dėl tyrimų kokybės ir terminų nesilaikymo. Vilniuje jau esame turėję atvejų, kai tyrėja dėl nežmoniško darbo krūvio privalėjo dirbti 19 dienų iš eilės. Man net sunku įsivaizduoti, kas laukia pakeitus darbo organizavimą“, - svarsto R. Katinienė.

 

Lėšų trūksta, tačiau ir turimos panaudojamos netinkamai

 

Anot profsąjungų atstovų, policijos departamento vadovybė ir toliau ignoruoja socialinį dialogą, nesitaria su profesinėmis sąjungomis ir siekia priimti sau palankius sprendimus.

 

„Šią profesiją pasirinkome ne šiaip sau. Žinojome, kur einame, ir esame visada pasiruošę ginti, saugoti ir padėti. Tačiau ir tyrėjai turi šeimas, vaikus, laisvalaikį, kitus įsipareigojimus. Masinių renginių metu, prireikus, policija gali pasitelkti ir kitas tarnybas.

 

Be to, turime kalbėti ir apie tai, kad Vyriausybė neskiria visuomenės saugumo užtikrinimui pakankamai lėšų, o policijos departamentas galimai nėra pajėgus gautas lėšas panaudoti tinkamai“, - teigia Vitalijus Jagminas, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas.

 

Pareigūnų profesinės sąjungos policijos departamento reikalauja atsisakyti suminės darbo laiko apskaitos įvedimo policijos veiklos padaliniuose. Jei per dvi savaites nebus priimti reikiami sprendimai, pareigūnai pasirengę imtis masinių protesto veiksmų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?