Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos departamentas teisminei kovai prieš pareigūnus telkiasi brangų advokatą
2018-06-07

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną su prašymu įvertinti Policijos departamento (PD) vadovybės sprendimą teisiniuose ginčuose su pareigūnų bendruomene pasitelkti vieną brangiausių Lietuvos advokatų prof. habil. dr. Valentiną Mikelėną.

 

„Ne paslaptis, kad NPPSS bei šakinių profesinių sąjungų, ir Policijos departamento ginčas dėl policijos reformos šiuo metu yra teismuose. Mes ginčijome ne pokyčių būtinybę, o tai, kaip policijos vadovybė vykdė ir tebevykdo reformą. Nustebome sužinoję, kad departamentas kovai prieš pareigūnų bendruomenės interesus ginančią profesinę sąjungą pasitelkė sunkiąją artileriją - vieną iš Lietuvos civilinės teisės korifėjų, advokatų kontoros „TGS Baltic" partnerį prof. habil. dr. V. Mikelėną. Įdomu ir tai, kad PD vadovybė civilinės teisės specialistą į pagalbą kviečiasi civilinėje byloje", - sako Vladimir Banel, NPPSS pirmininkas.

 

Anot jo, toks PD vadovybės žingsnis jokiu būdu nėra neteisėtas, tiesiog kelia įvairių minčių.

 

„Visų pirma, tai atskleidžia policijos viršūnių požiūrį į socialinį dialogą, socialinę partnerystę,  pareigūnų bendruomenę. Panašu, kad generalinis policijos komisaras Linas Pernavas ir jo komanda toliau lieka ištikimi sau - pokyčiai nėra derinami su bendruomene, o tiesiog stumiami buldozeriu. Pasitelkiant net ir brangiai mokesčių mokėtojams kainuojančius advokatus. Vietoje to, kad taisytų anksčiau padarytas klaidas, policijos vadovybė bylinėjasi su bendruomene, o dirbtinai pristeigusi darbų tarybų, kuriose patogiai įtaisyti „naudingi" žmonės, imituoja socialinį dialogą", - aiškina V. Banel.

 

Anot jo, ši situacija taip pat sufleruoja mintį, kad PD nepasitikima savo teisininkais. O tai yra labiau nei keista, nes departamentas iš esmės yra teisininkų ir, ypač, administracinės teisės specialistų, institucija.

 

„Įvairaus lygio politikai ne kartą deklaravo, jog valstybės tarnyboje turi darbuotis kvalifikuoti ir kompetentingi žmonės. Generalinis policijos komisaras tarp savo pavaldinių tokių, panašu, neranda. Todėl ir norime sužinoti, ką apie šią situaciją mano Ministras Pirmininkas ir vidaus reikalų ministras", - kalba profesinių sąjungų susivienijimo vadovas.

 

Atsižvelgiant į tai, NPPSS prašo politikų įvertinti Policijos departamento ir generalinio komisaro  veiksmus, kuriais galimai neracionaliai planuojamas įstaigos darbas ir galimai neekonomiškai naudojami departamento finansiniai ištekliai.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?