Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: Policijos vadovybė sąmoningai naikina profesines sąjungas ir socialinį dialogą
2019-02-27

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kaltina Policijos departamentą sąmoningu siekiu išnaikinti policijos sistemoje veikiančias profesines sąjungas ir ketina dėl departamento vadovybės veiksmų jau artimiausiu metu kreiptis į Seimo, Vyriausybės bei Vidaus reikalų ministerijos vadovus.

 

Tokį profesinių sąjungų pasipiktinimą sukėlė naujos centralizuotos buhalterinės sistemos įdiegimas ir naudojimas departamente, dirbtinai apkarpęs profesinių sąjungų narių skaičių.

 

„Visi profesinių sąjungų nariais norintys būti policininkai iki šiol informaciją apie tai, užpildę specialų prašymą, tiesiog pateikdavo buhalterijai. Šie prašymai ar informacija, kuria disponuoja departamentas, niekur nedingo, tačiau policijoje, sukūrus vidinį savitarnos portalą, profesinių sąjungų narių reikalaujama narystę patvirtinti dar ir jame. Atrodo, procedūra nėra sudėtinga, tačiau toks departamento grietinėlės sprendimas jau pasiteisino su kaupu – policijos profesinės sąjungos skaičiuoja kartais sumažėjusią narystę, vadinasi, ir biudžetus. O juk šios organizacijos turi savus įsipareigojimus, pavyzdžiui, išlaiko tiems patiems pareigūnams teisinę pagalbą teikiančių teisininkų komandas“, – sako Vladimir Banel, NPPSS vadovas.

 

Anot jo, įdomu būtų išgirsti vidaus reikalų ministro ar net Vyriausybės vadovo nuomonę šiuo klausimu.

 

„Tai yra akivaizdus bandymas sistemoje užčiaupti ponui Pernavui, jo pavaduotojui Edvardui Šileriui ir artimiausiai departamento vadovų komandai nuolat nepatogius klausimus užduodančią pareigūnų bendruomenę. Socialinio dialogo, profesinio atstovavimo, profesinių sąjungų derybų galių stiprinimas valdančiųjų rinkimų ir šios Vyriausybės programose buvo minimi tarp svarbiausių darbų ir prioritetų. Tačiau dabar matome, kad ministerijai pavaldi įstaiga elgiasi visiškai priešingai. Todėl laukiame ir politikų reakcijos į šią situaciją“, – konstatuoja V. Banel.

 

Profesinės sąjungos apgailestauja ir dėl to, kad ilgą laiką buvusi siektinu stiprios bendruomenės, pokyčių lyderės, skaidrumo, efektyvaus socialinio dialogo pavyzdžiu, policijos sistema, vadovaujant dabartiniam generaliniam komisarui ir jo komandai, visiškai išsigimė.

 

„Akivaizdu, kad dabartinė policijos vadovybė perdažytus fasadus ir naujus automobilius vertina gerokai labiau nei čia tarnaujančius žmones, jų darbo sąlygas, pasirengimą. Tačiau vargu ar galima buvo tikėtis kažko kito žinant, kad bicepso dydį ir pozavimą sporto salėje generalinis komisaras vertina labiau nei smegenų tūrį, žinias ir patirtį. Tai buvo aiškiai matoma policijos reformos įgyvendinimo metu, tą patį matome ir dabar. Vienintelis šviesos spindulys visoje šioje situacijoje yra faktas, kad rudenį baigsis Lino Pernavo ir jo artimiausios komandos kadencija. Nors šiaip jau aišku, kad savo postus šiai komandai reikėtų palikti nelaukiant rudens“, – sako V. Banel. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?