Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: politikai privalo vykdyti įsipareigojimus taip pat nepriekaištingai, kaip pareigūnai – tarnybą
2021-02-17

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į Vyriausybės vadovę Ingridą Šimonytę dėl stringančio apmokėjimo pareigūnams už papildomą darbą karantino metu. Anot NPPSS atstovų, policijos pareigūnams buvo išmokėtas atlygis už papildomą tarnybą praėjusių metų gruodžio mėnesį. Tačiau lėšos už papildomą sausio mėnesio tarnybą, susijusią su karantino reikalavimų įgyvendinimu, pareigūnų, kaip ir Policijos departamento, kol kas dar nepasiekė.

 

„Praėjusių metų pabaigoje vykusiame NPPSS ir kitų pareigūnų profesinių sąjungų atstovų susitikime su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite ir viceministru Vitalij Dmitrijev buvome patikinti, kad priedai už papildomą darbą karantino metu pareigūnams bus mokami iš specialaus COVID-19 fondo. Todėl statutinėms įstaigoms nereikės tam naudoti savo darbo užmokesčio biudžetų. Norime Vyriausybės vadovei priminti šiuos įsipareigojimus“, – susirūpinimą išreiškia NPPSS vadovas Vladimir Banel.

 

Anot jo, šių metų šalies biudžete teisėsaugai skirtas mažesnis finansavimas nei buvo teikiamas realus poreikis. Todėl bet kokios papildomos išlaidos iš sistemos vidinių resursų gali sukelti įtampų visų statutinių sistemų viduje. 

 

„2021 m. biudžete policijai, vietoje reikalingų 14 mln. eurų, buvo skirti tik 7,7 mln. Panaši situacija ir kitose įstaigose. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui skirta kiek daugiau nei 4 mln. eurų, vietoje reikalingų 7,5 mln. eurų. Valstybės sienos apsaugos tarnybai – 1,4 mln. eurų, vietoje reikiamų 5 mln. eurų. Šios lėšos visų pirma turi būti skirtos „Programos 1000“ įgyvendinimui, o ne apmokėjimui už papildomą pareigūnų darbą. Mes labai tikimės, kad ši situacija yra laikinas nesklandumas, o ne susitarimų laužymas ir vengimas vykdyti įsipareigojimus“, – sako V. Banel.

 

Pastaruoju metu pareigūnai kasdien susiduria su visuomenės nepasitenkinimu dėl karantino ribojimų įgyvendinimo. Vis dažniau susiduriama su asmenimis, atsisakančiais paklusti ir vykdyti teisėtus pareigūnų reikalavimus. Todėl bet kokius bandymus taupyti pareigūnų sąskaita NPPSS vertina kaip neatsakingus. 

 

Be to, rašte pareigūnams atstovaujančios organizacija kalba ir apie būtinybę įtraukti pareigūnus į COVID-19 vakcinos prioritetinių gyventojų grupių sąrašą. 

 

„Statutiniai pareigūnai praktiškai kasdien susiduria su COVID-19 užsikrėtusiais asmenimis. Tačiau jie, kitaip nei medikai, neturi galimybės savo pareigų vykdyti apsivilkę apsauginius kombinezonus, o daro tai dėvėdami tik apsaugines kaukes. Todėl, mūsų manymu, taip pat remiantis kitų šalių patirtimi, jie turėtų būti paskiepyti kuo skubiau“, – aiškina NPPSS vadovas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?