Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai Premjerui: metas prisiimti atsakomybę už VRM ministrą
2014-10-22

Profesinės sąjungos jau ne kartą kalbėjo apie tai, kad partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguoto D. A. Barakausko ir jo komandos neveiklumas ir vengimas spręsti problemas įkaitais padaro 20 tūkst. pareigūnų ir meta šešėlį šalies teisėsaugai. Be to, tiek E. Raistenskis, tiek A. Juocevičius jau ir anksčiau kėlė įtarimų.

„Galbūt ponas Barakauskas ir geras žmogus, ištikimas partijos vado bendražygis ar uolus Harvardo studentas. Tačiau, pasodintas į ministro prabangią kėdę, kartu su savo „kompanija“ jis VRM sistemą apraizgė korupcijos schemomis.

Akivaizdu, jog ministerijos vadas nesugeba susitvarkyti „savo kiemo“ – tiesioginių pavaldinių, tai kaip jis gali atsakyti už visos šalies teisėsaugą? Nuo pat kadencijos pradžios nei ministras, nei tiesiogiai už teisėsaugą atsakingas viceministras Žimantas Pacevičius nesistengė spręsti pareigūnams aktualių klausimų, atvirkščiai, rodė nekompetenciją ir vis kišo pagalius į ratus“, - patirtimi dalinasi Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel. 

Teisėsauga – vienas svarbiausių Lietuvos prioritetų, kuriam reikalingas ypatingas dėmesys, kompetencija ir nepriekaištinga reputacija. Anot NPPSS, kol kas panašu, jog prioritetai dėliojami tik ant popieriaus.

„Apmaudu, kad tiek Premjeras, tiek Prezidentė pareigūnus atidavė į, galima sakyti, atsitiktinio praeivio rankas. Ministras, net ir jei tiesiogiai neprisideda prie neskaidrių procesų vykdymo, juos toleruoja savo neveiklumu“, - aiškina NPPSS tarybos narys Tomas Vaitkunskas.

Net ir pačios frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas, televizijos laidoje komentuodamas STT tyrimą, sveikino kovą su korupcija. „Ministras yra mūsų partijos kolega, bet ir aš esu ne kartą pakritikavęs. Žinodamas jį, vargu, ar jis orientavosi, kas darosi Vidaus reikalų ministerijoje. Manau, kad nesusigaudė toje situacijoje“, - sakė jis.

Aukščiausi šalies vadovai pradėjo kalbėti apie ministro pasitraukimą iš posto, tačiau Premjeras delsia ir laukia tyrimo rezultatų, Prezidentė tyli. Tyrimas gali užtrukti, tačiau pagrindo abejoti ministerijos vadovo kompetencija buvo ir anksčiau.

Profesinės sąjungos pasakoja, kad įstatymų projektai, finansavimo, pareigūnų sąlygų gerinimo klausimai nejuda iš vietos. Tuo tarpu teisėsauga laukti negali, pareigūnams reikia sprendimų.

„Kyla klausimas, kas turi nutikti, kad Premjeras ir Prezidentė suprastų – dabartinis ministras ir jo komanda ne stiprina, o griauna teisėsaugos sistemą“, - retoriškai klausia NPPSS vadovas.

NPPSS ragina Premjerą, tiesioginį A. D. Barakausko ir visų ministrų vadovą, būti ryžtingam ir performuoti VRM komandą tiek keičiant ministrą, tiek viceministrą, kuruojantį visas teisėsaugos institucijas. Tuo tarpu renkant naujus vadovus pasirinkti atsakingai, atsižvelgti į kompetenciją, o ne partinę priklausomybę, ir užtikrinti sklandžią tolimesnę ministerijos veiklą.

 

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?