Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai ragina įtraukti COVID-19 į profesinių ligų sąrašą
2021-01-29

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) reikalauja valstybės institucijų priimti reikiamus sprendimus tam, kad COVID-19 būtų pripažinta profesine pareigūnų liga. Su tokiu raginimu NPPSS kreipėsi į Vidaus reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos ministerijas, o taip pat į šalies Vyriausybę. 

 

„Šis mūsų reikalavimas kyla ir iš ES šalyse taikomos praktikos. Prieš kelias dienas Europos policijos konfederacija (EuroCop), kurios nariu yra ir NPPSS, sulaukė ES sveikatos apsaugos komisarės Stellos Kyriakides išaiškinimo, kuriame, be kita ko, teigiama, jog komisija jau kreipėsi į nacionalines vyriausybes su konkrečiomis rekomendacijomis pripažinti COVID-19 profesine liga“, – sako NPPSS pirmininkas Vladimir Banel. 

 

Pasak jo, pareigūnų bendruomenė tiesiog nori gauti informaciją kada šią europinę praktiką žadama perkelti į Lietuvą. 

 

Be to, valstybės institucijų prašoma pateikti informaciją apie statutinių pareigūnų skiepijimo nuo COVID-19 planus, o tiksliau – dėl pareigūnų įtraukimo į COVID-19 vakcinos prioritetinių gyventojų grupių sąrašą.

 

„Šioje vietoje mes nekalbame apie visus pareigūnus, o tik tuos, kurie tarnyboje susiduria su padidinta COVID-19 rizika. Manau, kad niekas neturi nė menkiausių abejonių, kad nemaža dalis pareigūnų yra būtent tokioje situacijoje. Iliustruoti šį faktą galima ir smarkiai išaugusia pareigūnų sergamumo COVID-19 statistika“, – pabrėžia V. Banel. 

 

Šiuo metu statutiniams pareigūnams, užsikrėtusiems COVID-19 liga tarnybos metu, kompensuojamas darbo užmokestis: Sodra nuo trečios laikinojo nedarbingumo dienos moka 77,58 proc. uždarbio dydžio ligos išmoką. 

 

Pripažinus COVID-19 profesine liga, kompensacija užsikrėtusiems ja būtų mokama ne tik karantino ar ekstremalios situacijos metu. Pagal galiojantį Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymą, nustačius profesinę ligą, asmeniui taip pat būtų išmokama ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe, pakeliui į darbą ar iš darbo arba profesinės ligos išmoka, taip pat netekto darbingumo vienkartinė kompensacija ir netekto darbingumo periodinė kompensacija. 

 

Žmogui mirus dėl draudžiamojo įvykio, kiekvienam jo šeimos nariui būtų išmokama vienkartinė draudimo išmoka bei jo šeimos nariams lygiomis dalimis mokama periodinė draudimo išmoka.

 

„Mes suprantame, kad neapsaugosime pareigūnų nuo viruso pavojų, tačiau siekiame, kad valstybė nepaliktų vienų tų pareigūnų, kurie užsikrėtė virusu“, – teigia V. Banel.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?