Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: Rasa Budbergytė pamiršo, kad ji yra šalies finansų ministrė, o ne vyriausioji buhalterė
2016-08-04

Anot V. Banel, pareigūnai sunerimo prieš porą dienų išgirdę finansų ministrės Rasos Budbergytės postringavimus apie planuojamą teisėsaugos sistemos finansavimą 2017 metais. Finansų ministrė ne tik leido aiškiai suprasti, kad teisėsaugos stiprinimas nėra jos prioritetas. Dar daugiau - ji pasakė, kad vidaus reikalų ministerijos apetitas pinigams yra per didelis.

„Todėl panorau tiesiogiai iš vidaus reikalų ministro sužinoti nuotaikas Vyriausybėje ir išgirsti ar panašios nuomonės laikosi ir kiti pono Butkevičiaus kabineto nariai. Man ypač keista, kad šiais laikais, kuomet mes vos ne kasdien girdime apie įvairiausius teroristų išpuolius ir kitus panašius incidentus vykstančius ne taip toli nuo Lietuvos sienų, o kitos šalys - Vokietija, Prancūzija, D. Britanija - didina teisėsaugos pareigūnų skaičių ir stiprina teisėsaugą, mūsų politikams nepakanka sveiko proto laikyti teisėsaugą prioritetine sritimi.

Sakyčiau, poniai Budbergytei būtų pats prisiminti, kad ji yra Lietuvos finansų ministrė, o ne vyriausioji buhalterė. Todėl į šalies problemas ji turi žvelgti plačiau, o ne per buhalterines Excelio lentelės. Jos pastangų taip pat reikia tam, kad Lietuvos teisėsauga būtų moderni ir efektyvi. Nes be finansinių išteklių padaryti to tikrai neįmanoma“, - teigia V. Banel.

NPPSS vadovas pastebi, kad teisėsauga yra viena iš nedaugelio sričių, kurioje po ilgų sąstingio metų prasidėjo realūs pokyčiai.

„Nuo šių metų liepos mėnesio pradedančio pareigūno darbo užmokestis pagaliau padidėjo iki maždaug 600 eurų per mėnesį, tačiau tai tik tarpinis žingsnis. Mes siekiame, kad pareigūno darbo užmokestis ilgainiui pasiektų 1000 eurų. Teisėsaugos įstaigos nemažą dalį pokyčių kol kas finansuoja iš savų vidinių resursų. Tai yra sveikintina, tačiau matau, kad šie vidiniai resursai jau yra išnaudoti. Ir tam, kad sunkiai prasidėję teisėsaugos pokyčiai nesustotų, reikalingas ir tinkamas politikų požiūris ir supratimas. Tame tarpe ir finansų ministrės“, - sako V. Banel. 

Finansų ministrei, pasak V. Banel, taip pat nederėtų pamiršti, jog papildomas finansavimas bus reikalingas ir pernai priimto Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimui. 

„Apie tai, jog kai kurių statuto normų įgyvendinimas gali būti dar kartą atidėtas dėl finansų trūkumo, negali būti nei kalbos. Tai yra šios Vyriausybės įsipareigojimas pareigūnų bendruomenei ir Lietuvos žmonių saugumui. Ir šis įsipareigojimas, nepriklausomai nuo nieko, turės būti įvykdytas“, - sako NPPSS vadovas.

Pareigūnų profesinių sąjungų atstovai teigia, jog bendruomenė kol kas linkusi sprendimų ieškoti prie derybų su politikai stalo. Visgi deryboms nepavykus jie neatmeta ir protesto akcijų galimybės. 

NPPSS informacija

© DELFI (K.Pansevič nuotr.)