Pagalba
Pareigūnai rengiasi paslaptingam šou prie Seimo
2015-06-15

„Leidimas užsakytas 100 žmonių. Žiūrėsime, dar koks bus kontekstas per šias dienas, bet kol kas planuojame, kad tai bus įspėjamasis protestas. Kiek jis dar turės spalvų, atspalvių, dar nepasakosiu, nes tai reikia pamatyti“, – teigė V.Banelis.

Anot jo, jei ir po to Seimas toliau atidėlios Vidaus tarnybos statuto svarstymus Seime, bus rengiamas dar didesnis protestas.

„Čia bus tik apšilimas, bet viskas dabar priklauso nuo politikų, ar jie girdi mus, ar ne – patikrinsime“, – kalbėjo profsąjungos vadovas.

Pasak jo, kol kas nepanašu, kad Vidaus tarnybos statutą Seimas galėtų suspėti priimti dar pavasario sesijoje, nors tokie pažadai pareigūnams dalinti visą pusmetį.

„Ketvirtadienis parodė, kad Seimo pirmininkės iniciatyva šitas klausimas yra demonstratyviai ir ciniškai išbraukiamas. Sakoma, kad jis turi eiti kartu su Valstybės tarnybos įstatymu, tačiau tai yra kaip viešas šantažas, nes tie projektai beveik nesusiję“, – tikina V.Banelis.

Jis pabrėžia, kad dėl Vidaus tarnybos statuto jau buvo diskutuojama šešerius metus, o Valstybės tarnybos įstatymas – dar naujut naujutėlis, todėl jo svarstymas Seime gali užtrukti.

Priėmus Vidaus tarnybos statutą būtų pradėtas vykdyti vidaus reikalų ministro S.Skvernelio duotas pažadas, kad kada nors Lietuvoje pareigūnų algos pasieks 1000 eurų ribą.

Pasak jo, dabar maksimalų 20 metų stažą turintis patrulis ar pasienietis gali pretenduoti į daugių daugiausia 778 eurų atlygį.

Tuo tarpu priėmus naują Statutą pareigūnų darbas būtų vertinamas kasmet ir jie kasmet galėtų bent šiek pasikelti atlyginimą, jei dirba gerai, o ne tik gauti 35 padėkas ir išgirsti „ačiū“.

„Pagal naują tvarką 20 metų gerai išdirbęs žmogus tada jau daugiausia galėtų uždirbti 977 eurus. Tai reiškia, kad gal kitąmet dar nebus pareigūnų algos visų po 1000 eurų, bet jie bent gaus ne 370, o kur kas daugiau“, – aiškino jis.

Vyriausybė skaičiuoja, kad Vidaus tarnybos statuto pakeitimai kainuos apie 37 mln. eurų, todėl siūlo finansines garantijas pareigūnams didinti pamažu. Vyriausybė siūlo nuostatų, susijusių su pareigūnų darbo laiko nustatymu, įsigaliojimą nustatyti nuo 2016 m. liepos.

Pareiginės algos priedų už turimus laipsnius koeficientus Vyriausybė siūlo didinti dar vėliau. Nuo 2017 m. sausio – pirminės ir vidurinės grandžių pareigūnams, o aukštesniosios ir aukščiausios grandžių pareigūnams – nuo 2018 m. ar dar vėliau.

Daugiau apie Vidaus tarnybos statuto pakeitimo projekte siūlomą darbo užmokestį rasite čia

Originalų tekstą rasite čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/pareigunai-rengiasi-paslaptingam-sou-prie-seimo-56-509429