Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai siekia sužinoti kaip statutinės įstaigos bus finansuojamos 2021 metais
2020-08-25

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją ir Vyriausybę prašydamas pateikti informaciją apie planuojamus kitų metų statutinių įstaigų biudžetus.

 

„Turime tikrai karčios patirties, susijusios su tuo, kad įstaigų biudžetai kasmet neatitinka nei pareigūnų bendruomenės tikslinių poreikių ir lūkesčių, nei politikų mums anksčiau duotų pažadų ir įsipareigojimų. Todėl norime kuo skubiau gauti informaciją apie tai, kaip statutinės įstaigos valstybės biudžeto lėšomis bus finansuojamos kitais metais. Tam, kad galėtumėme įvertinti padėtį ir, jei reikės, imtis atitinkamų veiksmų jai taisyti“, – sako NPPSS pirmininkas Vladimir Banel.

 

Didžiausią susirūpinimą pareigūnams kelia „Programos 1000“ įgyvendinimo finansavimas.

 

„Pernai pateikėme konkrečius siūlymus dėl asignavimų, būtinų šios programos įgyvendinimui. Tuomet pabrėžėme, kad norint pasiekti, kad pareigūno darbo užmokestis būtų bent 1000 eurų, reikalinga skirti 73 mln. eurų. Daliniam programos įgyvendinimui pernai reikalavome skirti ne mažiau nei 26,7 mln. eurų. Tai sumos, kurios buvo būtinos teisėsaugoje pradėtiems pokyčiams baigti ar bent jau tęsti. Visgi Vyriausybė skyrė gerokai mažesnį finansavimą“, – prisimena V. Banel.

 

NPPSS pabrėžia, kad Vidaus reikalų ministerijai pavaldžios įstaigos šiais metais negalėjo pabaigti dar 2014-2016 m. pradėtų pokyčių dėl finansavimo stokos. Mat Vyriausybė nesiėmė priemonių, kad būtų pasiekti jos programos įgyvendinimo plane numatyti siekiai didinti pareigūnų darbo užmokestį ir gerinti jų tarnybos sąlygas.

 

---

 

Vidmanto Balkūno / 15min nuotrauka

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?