Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai siūlo ne užsiiminėti „raganų medžiokle“, o spręsti teisėsaugos ydas
2016-08-18

Vidaus reikalų ministro Tomo Žilinsko ryžtas rasti atsakingus už Telšių raj. policijos pareigūno žūtį teisėsaugos problemų neišspręs, - įsitikinęs Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel. Anot jo, ministerijai nereikėtų užsiimti „raganų medžiokle“. Būtina susitelkti  į teisėsaugos sistemos ydų naikinimą.

„Galbūt ministrui atrodo, jog suradus tą, kuris neva privalo prisiimti atsakomybę, situacija pagerės. Deja. Pokyčių policijoje kontekste tokiu būdu bus tik didinimas susipriešinimas. Įvykis tarp pareigūnų pasėjo baimę. Neatmetu, kad policininko profesijos prestižas smuks dar labiau, o pareigūnai ims svarstyti, ar verta priklausyti  sistemai. Visi šie dalykai glaudžiai susiję su  visuomenės saugumu ir gerove“, - mano V. Banel. 

NPPSS nustebino ir Valdančiosios Darbo partijos frakcija, kuri užsimojo iškvosti policijos generalinį komisarą Liną Pernavą, nes policijoje neva vyksta negeri dalykai.

„Vertėtų priminti, kad pats partijos galva Valentinas Mazuronis prie piketuojančių policininkų pažadėjo, kad bus ir Statutas, ir pinigai jo įgyvendinimui. Po kelių valandų Seimo salėje buvo priimtas įstatymas, tačiau reikiamos lėšos taip ir neskirtos“, - teigia NPPSS pirmininkas.

V. Banel primena, kad politinės partijos turi galimybę šalies teisėsauga rūpintis nuolatos, o ne pasinaudojant žmogaus tragedija vykdyti rinkimų kampaniją. NPPSS viliasi, kad Vidaus reikalų  ministerija nedelsiant imsis veiksmų, kad būtų užtikrintas maksimalus pareigūnų saugumas.