Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veikla valstybinių pensijų srityje primena cirką
2019-05-28

Kol statutinių pareigūnų ir karių socialinių garantijų užtikrinimo klausimą kuruos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), tol apie pažangą ir esminius šios srities pokyčius gali tekti pamiršti. Taip teigia Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai. Neseniai su konkrečiais pasiūlymais į Vyriausybės, vidaus reikalų bei socialinės apsaugos ir darbo misterijas besikreipę pareigūnai sulaukė SADM atsakymo, leidžiančio suprasti, jog ministerija šioje srityje didelių problemų neįžvelgia, vadinasi, ir konkrečių veiksmų imtis nesirengia.

 

„Atrodo, kad šios srities kuravimą pats laikas perduoti VRM ir krašto apsaugos ministerijai (KAM). Kitaip pajudėti iš mirties taško vargu ar pavyks. Į pabaigą eina jau treti šios Vyriausybės darbo metai, o SADM mums rašo, jog šiuo metu imasi „valstybinių pensijų sistemos sistemiško įvertinimo“ bei žada parengti pasiūlymus dėl šios sistemos tobulinimo. Tokį ministerijos atsakymą ir požiūrį gali pavadinti tik vienu žodžiu: cirkas! Įvertinimas galėjo ir turėjo būti padarytas per du mėnesius, na, galbūt, pusmetį nuo šios Vyriausybės darbo pradžios. Dabar gi praėjo jau trys tušti metai,“ – piktinasi NPPSS valdybos narys Saulius Džiautas.

 

Būtent su pasiūlymu perduoti šios srities kuravimą VRM ir KAM pareigūnai ketina dar kartą kreiptis į Vyriausybės vadovus. 

 

„Panašų darbo stažą turinčių pareigūnų ir pagal darbo sutartį dirbusių tarnautojų pensijos gali skirtis kone dvigubai. Buvusio policininko valstybinė pensija gali būti apie 190 eurų, o tarnautojo – 360 ar 380 eurų. Mano galva tokia situacija nėra normali. Nors SADM didelių problemų čia ir nemato,“ – teigia NPPSS atstovas.

 

SADM, pareigūnų vertinimu, tiesiog imituoja veiklą šioje srityje. Tokio vertinimo ministerija nusipelnė ir už neseniai suorganizuotą Estijos ekspertų išvadų pristatymą apie valstybinių pensijų padėtį pas mus. 

 

„Neišgirdome visiškai nieko naujo. O ministerijoje kažkas, matyt, užsidėjo riebų pliusą,“ – sako S. Džiautas.

 

Lyginant su kitomis Europos valstybėmis, Lietuvoje statutinių pareigūnų socialinių garantijų klausimas vis dar išlieka problema, o didžiausia iš jų yra statutinių pareigūnų pensijų dydis. Norint ją išspręsti visų pirma būtina keisti teisinį šios srities reguliavimą. 

 

Nuotrauka © Šarūnas Mažeika