Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: svarbu ne tik Vidaus tarnybos statuto pataisos, bet ir jų įgyvendinimas
2018-06-29

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), didžiausios statutinių pareigūnų interesus ginančios organizacijos Lietuvoje, atstovai sveikina Seimą pagaliau priėmus Vidaus tarnybos statuto pataisas, koreguosiančios pareigūnų darbo užmokesčio sistemą. Anot profsąjungų, šios Statuto pataisos kol kas neišbandytos statutinių pareigūnų kasdienybėje ir efektyvumas labai priklausys nuo teisėsaugos sistemos finansavimo.

 

„Seimas šiandien žengė svarbų žingsnį teisėsaugos pokyčių, pradėtų 2015 metais, kelyje. Todėl kartu noriu pasveikinti ir pareigūnų bendruomenę, kuriai pavyko susitelkti ir proceso eigoje pakovoti už visiems pareigūnams svarbius pakeitimus. Galiu atvirai pasakyti, kad praktiškai paskutinę akimirką Policijos departamento vadovybė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės rankomis, siekė keisti Statuto pataisas taip, kaip naudinga tik jiems, o ne eiliniam pareigūnui. Man labai keista, jog tai buvo daroma be jokių diskusijų su eiliniais pareigūnais ar jų atstovais. Džiaugiuosi, kad, įsikišus profesinėms sąjungoms, Vyriausybės kanceliarijai ir Vidaus reikalų ministerijai, Statuto pataisos ženkliai pakito”, - sako NPPSS vadovas Vladimir Banel.

 

Svarbiausi principai, kuriuos profesinių sąjungų atstovams pavyko įtraukti į Statutą, yra susiję su pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimu ir jo susiejimu su darbo užmokesčiu, taip pat jų darbo ir poilsio laiko apskaita.

 

„Naujasis Statutas paspartins „Programos 1000“ įgyvendinimą. Įstatymas apibrėžia aiškias pareigūnų darbo užmokesčio didėjimo taisykles. Taip pat gerėja kasmetinių atostogų sąlygos, kasmet po 1 proc. didės priedas pareigūnams už tarnybos stažą. Turiu paminėti, kad Statutas sudarys tvirtesnes prielaidas socialiniam eilinių pareigūnų ir vadovybės dialogui“, - aiškina S. Džiautas, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos lyderis.

 

Kita vertus, V. Banel pastebi, kad šios pataisos yra tik tarpinis žingsnis teisėsaugos reformos kelyje.

 

„Tai, kad mums pavyko apginti pareigūnų bendruomenės interesus, yra gerai. Tačiau Statute tikrai liko dalykų, kuriuos reikia tobulinti arba kurių įgyvendinimą reikia apibrėžti poįstatyminiais aktais.  Pavyzdžiui, Vidaus reikalų ministerija kuo skubiau turi reglamentuoti saugiklius, apibrėžiančius minimalaus būtino pareigūnų poilsio laiko trukmę. Be to, net ir pats geriausias Statutas bus tik lapas popieriaus, jei jo įgyvendinimui nebus skirtos lėšos. Todėl mes toliau aktyviai stebėsime Statuto nuostatų įgyvendinamą tikrame gyvenime, ypatingai padalinių lygyje, žiūrėsime, ar atskiros institucijos nepiktnaudžiauja pasikeitusiomis taisyklėmis. Turime karčios patirties ir žinome, kad pokyčių įgyvendinimas labai dažnai stringa būtent čia”, - teigia V. Banel.

 

###

 

Daugiau informacijos apie derybų dėl Statuto pataisų, eigą:

Seime nepritarta A. Širinskienės siekiui pakeisti pareigūnų apmokėjimo sistemą

 

Dėl siūlomų vidaus tarnybos statuto pataisų – kompromisų paieškos