Pagalba

  

Pagalba
Pareigūnai: teisėsaugos įstaigos turi aiškiai pasakyti, kaip ir kada didės pareigūnų darbo užmokestis [papildyta įstaigų informacija apie atlyginimų dydžius]
2016-07-11

„Praėjusių metų pabaigoje Premjeras Algirdas Butkevičius teigė esąs šokiruotas pareigūnų darbo užmokesčio dydžiu ir žadėjo, kad nuo šių metų vidurio žemiausios ir vidurinės grandies pareigūnai uždirbs bent 600-700 eurų per mėnesį. Tokiam darbo užmokesčio augimui yra sukurtos teisinės ir finansinės prielaidos. Kalbu apie pernai priimtą Statutą ir šiemet, palyginus su 2015 metais, kiek padidėjusį teisėsaugos sistemos finansavimą”, - sako Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel.

V. Banel sako, kad kol kas aiškiai apie atlyginimų didinimą kalba Policijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentai. „Policijos ir PAGD vadovybės yra aiškiai išdėsčiusios, kaip didės policininkų ir ugniagesių darbo užmokestis. Manau, kad greitu laiku panašios informacijos sulauksime ir iš kitų įstaigų. Tikiuosi, kad visi neaiškumai ir klausimai, lydintys pareigūnų darbo užmokesčio augimą, yra labiau komunikacijos, o ne pasirengimo didinimui problemos“.

Pasak jo, darbo užmokesčio didėjimas iki 600-700 eurų per mėnesį yra tik pirmasis tarpinis žingsnis, profesinės sąjungos sieks, kad pirminės grandies pareigūnas Lietuvoje uždirbtų ne mažiau kaip 1000 eurų per mėnesį. „Jei tai buvo pasiekta Estijoje, kodėl to negalima įgyvendinti Lietuvoje? Nes minimalų atlyginimą gaunantys policininkai ar ugniagesiai užtikrina ir atitinkamą viešąjį saugumą. Dėsime visas pastangas, kad „Programa 1000” taptų kūnu kaip galima greičiau”, - sako V. Banel.

* * * 

Birželio pabaigoje vykusiame Vidaus reikalų ministerijos (VRM) posėdyje dėl papildomų asignavimų poreikio 2017 m. buvo aptarta ministerijai pavaldžių įstaigų papildomų lėšų poreikis, jų paskirtis, tikėtini rezultatai. Susitikime dalyvavo VRM, jai pavaldžių įstaigų vadovai ir atstovai bei profesinių sąjungų vadovai. Susitikimo protokolą rasite ČIA

* * *

Pirminės grandies policijos pareigūnas nuo šių metų liepos 1 d. uždirbs 600, o viduriniosios grandies 700 Eur. Nuo kitų metų sausio pradedantis policininkas uždirbs 700, o vidurinės grandies – 850 Eur atskaičius mokesčius.

Nuo liepos 1 d. pradedantis ugniagesys uždirbs 500 eurų, o viduriniosios grandies – iki 650 eurų atskaičius mokesčius. Nuo 2017 m. sausio minimalus pirminės grandies pareigūnų darbo užmokestis bus 550 eurų, o viduriniosios grandies pareigūnų – 750 eurų.

Viešojo saugumo tarnyba informavo profesinę sąjungą, kad nuo šių metų liepos 1 d. pradedančio pareigūno darbo užmokestis yra apie 500 Eur, vidurinės grandies – apie 730 Eur „į rankas. Nuo 2017 m. sausio 1 d. pirminės grandies pareigūnas uždirbs apie 540 Eur, vidurinės – apie 780 Eur atskaičius mokesčius.

Valstybės sienos apsaugos tarnyboje pirminės grandies pasieniečio darbo užmokestis nuo liepos 1 d. bus apie 422 Eur, o vidurinės grandies apie 530 Eur atskaičius mokesčius. Nuo 2017 m. sausio 1 d. pradedantis pasieniečio (tiek pirminės, tiek vidurinės grandies) atlygis padidės 65 Eur dėl priedo už laipsnius.

K. Čachovskio nuotr.