Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: VRM spjauna į pamatinius profesinių sąjungų veiklos principus
2018-05-11

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai nuogąstauja, kad Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovybė, viceministro Dariaus Urbono rankomis, siekia Lietuvoje riboti socialinį dialogą ir profesinių sąjungų veiklą. Tokius įtarimus pareigūnams sukėlė VRM Seimo komitetuose pristatyta pozicija, susijusi su rengiamomis Valstybės tarnybos įstatymo ir Vidaus tarnybos statuto pataisomis.

 

Anot NPPSS pirmininko Vladimir Banel, pareigūnus pribloškė ministerijos požiūris į socialinio dialogo reikalingumą valstybės tarnyboje.

 

„Iš viceministro Dariaus Urbono išgirdome netikėčiausių dalykų. Pavyzdžiui, kad kolektyvinės sutartys įstaigose nėra reikalingos, o darbuotojų ir vadovybės tarpusavio santykiams reguliuoti puikiausiai pakanka Darbo kodekso nuostatų. Kad įstaigų darbuotojams neturi būti skiriamas laikas profsąjunginei veiklai. Kad profesinių sąjungų atstovai neturėtų būti įtraukiami į darbuotojų vertinimo komisijų sudėtis. Tiesą pasakius, manau, kad tokias mintis ir pasiūlymus galima traktuoti ne tik kaip visišką socialinės partnerystės neišmanymą, bet net ir kaip akivaizdų profesinių sąjungų veiklos varžymą“, – sako V. Banel.

 

Keistai pareigūnams atrodo ir tai, kad šie pasiūlymai kardinaliai prieštarauja Žaliųjų ir valstiečių sąjungos (LŽVS) rinkimų programai, dabartinės Vyriausybės programai bei Nacionaliniam susitarimui.

 

„Galbūt tai retoriniai klausimai, tačiau Ministro Pirmininko ar vidaus reikalų ministro man labai norisi paklausti, ką šiuo konkrečiu atveju atstovauja viceministras Darius Urbonas? Ir ar jo Seime išsakyti pasiūlymai atspindi ministerijos ir Vyriausybės požiūrį? Jei taip, tuomet ši Vyriausybė privalo būti vadinama ne profesionalų, o diletantų“, – teigia V. Banel.

 

„Džiugina tik tai, kad kai kuriems Seimo nariams, pavyzdžiui, vieniems iš LŽVS frakcijos lyderių Tomui Tomilinui ar Povilui Urbšiui, tokie pasiūlymai taip pat pasirodė visiškai nepriimtini. Bent jau tai išgirdome pokalbiuose su jais. Todėl labai tikiuosi, kad šiems pasiūlymams Seime pritarta nebus“, – aiškina NPPSS pirmininkas.

 

Kitos savaitės pradžioje NPPSS ketina oficialiai kreiptis į Ministrą Pirmininką ir vidaus reikalų ministrą su prašymu nušalinti viceministrą D. Urboną nuo visų klausimų, susijusių su Valstybės tarnybos įstatymo, Vidaus tarybos statuto pataisomis bei socialine partneryste ir dialogu.