Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: Vyriausybė ir Seimas privalo vykdyti savo įsipareigojimus
2016-10-26

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel teigia, kad Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimas stringa dėl lėšų trūkumo: pareigūnų atlygis kyla vos pastebimai, trūksta tarnybai reikalingų priemonių ir apmokymų. Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus pažadai padidinti darbo užmokestį mažiausiai uždirbantiems iki 600-700 eurų taip pat subliuško.

„Europos valstybės suvokia teisėsaugos pareigūnams ir pačiai sistemai kylančias grėsmes, todėl didina finansavimą, kartu didėja ir pačių pareigūnų skaičius. Lietuva nėra išimtis, privalome eiti tuo pačiu keliu. Turime gerą pavyzdį – susitarimą dėl Krašto apsaugos ministerijos nuoseklaus finansavimo didinimo. Be kita ko ES lygmeniu diskutuojama apie tai, kad Europos saugumas tiesiogiai priklauso nuo visų šalių narių teisėsaugos pajėgumų.

Vidaus tarnybos pareigūnų darbo užmokesčio didinimas, tai yra nuoseklus „Programos 1000“ įgyvendinimas“, aprūpinimas darbui reikalingomis priemonėmis, mokymai, saugios ir sveikos darbo aplinkos užtikrinimas Lietuvoje privalo tapti prioritetu”, - įsitikinęs NPPSS vadovas Vladimir Banel.

Pareigūnų atstovai teigia, kad iki šiol Vidaus reikalų ministerija pateikdavo minimalius ir maksimalius finansinius poreikius. „Visuomenės saugumui užtikrinti pinigų turi būti skirti realiam poreikiui patenkinti. Tiek Vyriausybė, tiek ir pati Vidaus reikalų ministerija bei jai pavaldžios įstaigos turi atsakingai pateikti realų lėšų poreikį, kurio reikia visuomenės saugumo užtikrinimui ir pareigūnų profesijos konkurencingumo didinimui“, - teigia V. Banel.

Anot NPPSS, 2018 m. pradedantys tarnybą pareigūnai turėtų gauti ne mažesnį nei 1000 Eur atlygį, atskaičius mokesčius. Vyresniems ir aukštesnių grandžių pareigūnams atlyginimai palaipsniui taip pat privalo didėti.  

NPPSS informacija