Pagalba
2700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: Vyriausybės 2016 m. biudžeto planas neadekvatus dabartinei situacijai
2015-12-03

Finansų ministras Rimantas Šadžius pareiškė, kad vidaus saugumo problemoms papildomi asignavimai sudarys apie 10 mln. Eurų, vietoj Seimo siūlytų 20 mln. Eurų ir po Igorio Molotkovo gaudynių Prezidentės Dalios Grybauskaitės įvardintų 18 mln. Eurų.

„Negalime pamiršti to, kad mes kalbame tik apie minimalių poreikių tenkinimą. Man labai keista, kad ne visi politikai geba realiai įvertinti galimas grėsmes ir netinkamą teisėsaugos tarnybų pasirengimą joms atremti. Perpus mažinti ir taip kelis kartus mažintus poreikius yra daugiau nei nelogiška.

Rimantas Šadžius eilinį kartą stengiasi blokuoti vidaus tarnybos sistemos iniciatyvas. Jis priešinosi Statutui, šakos kolektyvinėms sutartims, kelionpinigiams ir daugeliui kitų siūlymų. Prisiminus finansų ministro partijos Druskininkų ir kitus skandalus norom nenorom pradedi galvoti, kad galbūt jam stipri teisėsauga tiesiog neparanki“, - svarsto Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel.

Profesinės sąjungos teigiamai vertina Seimo narių veiksmus ir palaikymą tiek priimant Vidaus tarnybos statutą, tiek numatant bent minimalių vidaus reikalų sistemos poreikių tenkinimą 2016 m. biudžeto projekte. Tuo tarpu R. Šadžius, Seimo komitetuose priimtus sprendimus, vienos rankos mostu pavertė bereikšmiais.

„Raginame Seimo narius, į kurių rankas grįš biudžetas galutiniam sprendimui, įvertinti Statuto įgyvendinimui ir teisėsaugos stiprinimui reikiamas lėšas, priimti adekvačius sprendimus skiriant anksčiau numatytus papildomus asignavimus ir principingai ginti savo pozicijas“, -sako V. Banel.  

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?