Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnų atstovai policijos problemas išsakė Prezidentės patarėjams
2016-10-21

Po kreipimosi į D. Grybauskaitę profesinių sąjungų atstovai buvo pakviesti susitikti su Nacionalinio saugumo grupės vadove Živile Šatūniene ir patarėju Mindaugu Silkausku. NPPSS atstovai akcentavo, kad perdėtas reformos skubinimas, neatsakingai priimami sprendimai neturi nieko bendro su numatytais siekiais.

„Priimant Vidaus tarnybos statutą buvo akcentuojamas pareigūnų pajamų didinimas, socialinis teisingumas, pareigūnų sveikatos ir reabilitacijos paslaugų prieinamumo gerinimas, galimybė pareigūnui ilgiau tarnauti. Dėl netinkamų policijos departamento vadovybės pasirinkimų įgyvendinant reformą, žemo lygio vadybos ir nekompetencijos turime chaotiškai veikiančią policijos sistemą. Be viso to, Prezidentės patarėjų dėmesį atkreipėme ir į tai, kad pokyčiai turi vykti visuose lygmenyse, įskaitant ir Policijos departamento vadovybę“, - teigia NPPSS vadovas V. Banel.

Realybė: pareigūnų skundai ir pašliję santykiai

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė pasakoja, kad nuo to laiko, kai prasidėjo reforma, profesinės sąjungos gauna begales pareigūnų skundų.

„Problemų daug. Neva padidėjusį atlygį reikia „užsidirbti“ viršvalandžiais ar padidėjusiu darbo krūviu. Dirbtinai keliama įtampa, policiją palieka patyrę pareigūnai. Reforma visiškai nederinta su kitomis teisėsaugos institucijomis, visų pirma, prokuratūra ir teismais. Kai kuriose Lietuvos vietovėse dėl smarkiai išaugusių ir netolygių darbo krūvių pareigūnai neturės galimybės tirti smulkių pažeidimų ir nusikaltimų. Jau nekalbu apie tai, kad dauguma policininkų gyvena visiškoje nežinioje“, - pasakoja R. Katinienė.

Lietuvos teisėsaugos federacijos pirmininkės Loretos Soščekienės teigimu, nepaisant ydingai įgyvendinamos reformos, visiškai pašlijo vadovų ir darbuotojų bei jų atstovų santykiai.

„Mums, profesinėms sąjungoms, jau draudžiama daryti susitikimus komisariatuose. Tai yra darbdavys riboja darbuotojų teises. To nebuvo du dešimtmečius. Policininkams labai trūksta informacijos apie reformą ir tai, kas jų laukia. Tačiau kai pareigūnas pamėgina aiškintis savo teises su profesinių sąjungų pagalba, sukuriami trukdžiai. O kai kam tai jau kainavo ir karjerą. Deja, griaunama ne tik policijos sistema. Griaunama ir labai skrupulingai kurta vidinė policijos kultūra, santykiai su vadovais pradeda priminti labai bjaurius laikus“, - sako L. Soščekienė.

***

Dar šią savaitę statutinių pareigūnų profesinės sąjungos pakartotinai kreipėsi į D. Grybauskaitę dėl dar labiau skubinamos policijos reformos. Anot pareigūnų, po šalies vadovės ir generalinio policijos komisaro Lino Pernavo susitikimo, Policijos departamentas nesiėmė taisyti reformos klaidų, priešingai – dar labiau paskubino jos įgyvendinimą. Pareigūnų profesinės sąjungos prašė Prezidentės imtis veiksmų sureguliuojant situaciją policijoje, bent jau kol baigsis Seimo rinkimai ir bus sudaryta nauja Vyriausybė. 

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?