Pagalba

  

Pagalba
Pareigūnų atstovas K. Pauliukas: pataisos namai nėra poilsio oazė
2017-10-20

Vakar 15min.lt portale pasirodęs straipsnis apie neve vykysią egzekuciją Alytaus pataisos namuose sulaukė didelio atgarsio. Tekste teigiama, kad savo pateiktose išvadose Seimo kontrolierius rekomendavo generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui ir teisingumo ministrei Mildai Vainiutei išsiaiškinti, ar septynių Kalėjimų departamento Kriminalinių žvalgybos skyrių viršininkų ir jų pavaldinių veiksmuose nebuvo nusikalstamos veikos požymių.

 

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas situaciją vertina dviprasmiškai ir ragina Seimo kontrolierių ir kitus atsakingus asmenis daugiau dėmesio kreipti į tai, kokius sužalojimus patiria pataisos įstaigų pareigūnai, o ne įkalintieji.

 

„Pastaruoju metu man susidaro įspūdis, kad pataisos namus ir tardymo izoliatorius norima paversti tam tikra poilsio oaze, kur nuteistieji atvyksta pailsėti. Noriu pabrėžti, kad tai niekada nebuvo, nėra ir nebus poilsiui skirta vieta. Čia susirinkę žmonės įkalinti ne šiaip sau – tokį sprendimą priėmė teismas. Todėl jie privalo laikytis visų griežtų nurodymų, o jų nevykdymas suteikia galimybę pataisos pareigūnams imtis kitų priemonių.

 

Nesiimu vertinti konkrečios situacijos Alytaus pataisos namuose – tai padarys tyrimą atliekantys asmenys. Tik raginu nepamiršti visų tų pareigūnų, kurie patiria įkaltinųjų smurtą, jiems sulaužomas žandikaulis, išmušami dantys, yra net tokių, kurie po stiprių smūgių visam gyvenimui liko neįgaliais, savimi pasirūpinti negebančiais žmonėmis. Paklausite, ar kiekvieną pareigūno skundą ima vertinti Seimo kontrolierius ir kiti aukštas pareigas užimantys asmenys? Deja, bet ne. Nuteistųjų teisėms vis dar skiriama gerokai daugiau dėmesio nei pareigūnų saugumui, darbo sąlygoms, mikroklimatui“, - apgailestauja K. Pauliukas.

 

Jei kai kuriems atrodo, kad pataisos įstaigų pareigūnų darbas yra vieni juokai, K. Pauliukas siūlo atvykti ir bent vieną ar kelias pamainas pastebėti darbą iš vidaus. Profsąjungos lyderis užtikrina, kad apsilankiusieji abejingi neliks.