Pagalba
Pareigūnų atstovas: pasipriešinti policininkui Lietuvoje – garbės reikalas
2015-08-03

„Taip jau susiklostė, kad paskutinį dešimtmetį Lietuvoje yra tarsi garbės reikalas pasipriešinti pareigūnui. Jeigu yra proga, jei atsitinka susidūrimas, dažnas pažeidėjas demonstratyviai stengiasi išvengti paklusti pareigūnui, jį provokuoja. Šioje situacijoje yra žinia ir tiems „negeriečiams“: žiūrėkite, galite dar bandyti, jums atrištos rankos“, - laidoje „Aktualioji valanda“ sakė V. Banelis.

Pasak jo, nusikaltėliai Lietuvoje tapo įžūlūs prieš gerą dešimtmetį, o dabar jų agresyvumas tik dar labiau sustiprėjo.

„Jie mato tas įstatymines landas, neapsaugotą pareigūną. Dar rimtesni ar įžūlesni, kurie turi pinigų, pasamdo geriausius advokatus ir dar išsityčioja iš valstybės“, - kalbėjo V. Banelis.

Pasak jo, dabar retas kas mandagiai atsako į pareigūno prašymą ar reikalavimą, kaip tik dažnai nori su juo ginčytis.

R. Motko kaltinimų sulaukė po įvykių 2006 metais, kuomet Tauragėje jis stabdė automobilį, įtardamas, kad jį vairuoja neblaivus asmuo. Į bėglio gaudynes buvo įsijungęs dar vienas policijos ekipažas. Per gaudynes girtas vairuotojas vos neužvažiavo ant jį stabdžiusio policininko, dvi sankryžas pravažiavo degant raudonam šviesoforo signalui. Automobiliui nesustojus, pareigūnas panaudojo tarnybinį ginklą – iššovė keturis perspėjamuosius šūvius į viršų, o bėgliui vis tiek nepaklūstant, iššovė dar penkis šūvius – viena kulka, atšokusi rikošetu, sužalojo keleivį iš bėglio automobilio.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.tv3.lt/naujiena/841465/Pareigunu-atstovas-pasipriesinti-policininkui-Lietuvoje-garbes-reikalas