Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnų ir ministro susitikimas – padėčiai teisėtvarkoje aptarti
2016-12-21

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) ir kitų statutiniams pareigūnams atstovaujančių organizacijų atstovų teigimu, susitikimo metu nemažai dėmesio buvo skirta ir šiuo metu vykstančiai policijos reformai.

„Norėjome išgirsti naujojo ministro nuomonę apie vykstančius procesus ir svarbiausius darbus, o taip pat išsakyti savąją. Sutarėme bendradarbiauti, keistis informacija apie kylančias problemas ir ieškoti sprendimų. Nemažai kalbėjomės apie vykdomą policijos reformą, tačiau sistemoje yra ir kitų rimtų problemų. Kalbu apie visų statutinių pareigūnų, ne tik policininkų, pasirengimą, aprūpinimą, sveikatos ir saugos užtikrinimą darbe. Daug dėmesio skyrėme „Programos 1000“ įgyvendinimui, kuris lieka vienu svarbiausių mūsų prioritetų“, - po susitikimo sakė NPPSS vadovas Vladmir Banel.

Susitikime buvo aptartos ir problemos, lydinčios Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimą.

„Visų pirma, jei finansavimas nėra pakankamas, negalime tikėtis kažkokių stebuklų. Dabartinis laikotarpis yra labai svarbus – baigiamas formuoti kitų metų valstybės biudžetas. Žiūrime į tai kaip į galimybę, nes Statuto įgyvendinimas be reikiamo finansavimo negali būti efektyvus. Antra ne mažiau svarbesnė problema – užmokesčio didinimas daugelyje įstaigų vyksta labai vangiai. Pavyzdžiui, ugniagesiai ar pasieniečiai iki šiol negauna žadėto 600-700 eurų atlygio. Trečia, pradėjus Statuto įgyvendinimą, išryškėjo netikslumai, todėl būtinos įstatymo pataisos. Be to, kai kurias įstatymo nuostatas, tokias kaip, pavyzdžiui, viršvalandžių apmokėjimas, tarnybos vertina nevienodai“, - problemas vardija V. Banel.

NPPSS prioritetais išlieka pareigūnų pajamų didinimas (Programos 1000“ įgyvendinimas), reikiamas aprūpinimas ir apmokymai, darbo organizavimo sureguliavimas visose įstaigose, pareigūnų socialinių garantijų didinimas bei saugos ir sveikatos darbe užtikrinimas.

NPPSS informacija