Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnų profesinės sąjungos palaiko protestuojančius pedagogus
2016-02-23

Patys ne kartą streikavę, basomis ir vergų arijomis didesnio finansavimo reikalavę pareigūnai supranta, kokioje situacijoje šiuo metu atsidūrė mokytojai. Jau ne vienerius metus keliami tie patys klausimai,  valdžios sprendimų vis nėra, o prasidėjus streikui Vyriausybė ragina tartis derybų metu.

„Solidarizuojamės ir palaikome pedagogus, kurie teisėta protesto forma imasi veiksmų. Tuo pačiu raginu kitų nevyriausybinių organizacijų atstovus, vaikų, kurių mokyklose vyksta protestai, tėvus palaikyti protestuojančius mokytojus. Vyriausybė negali pamiršti trijų pamatinių šalies prioritetų – švietimo, sveikatos bei vidaus ir išorės šalies saugumo. Tuo tarpu vaikai – mūsų ateitis, todėl privalome suteikti jiems kokybišką išsilavinimą. Dabartinėje situacijoje tik ryžtingi veiksmai gali duoti rezultatų“, - įsitikinęs Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) vadovas Vytautas Lamauskas.

Paklaustas apie Premjero Algirdo Butkevičiaus kalbas apie tam tikrą Rusijos įtaką pedagogų profsąjungoms, NPPSS vadovas Vladimir Banel primena, kad tokios kalbos pasigirsta jau ne pirmą kartą, tačiau konkrečių faktų pateikta taip niekada ir nebuvo. „Jei iš tiesų Premjeras turi tokios informacijos, tegul pateikia įrodymus, o ne diskredituoja visą profesinių sąjungų judėjimą“.

NPPSS informacija