Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnų profesinės sąjungos: tikimės, kad naujas ministras nesugriaus to, kas sukurta
2016-04-15

Pateikiame Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui (NPPSS) priklausančių profesinių sąjungų vadovų atvirą laišką:

Pastarosiomis dienomis viešoje erdvėje užvirusios diskusijos, nepagrįsti kaltinimai, Vyriausybės vadovo pasikeitusi retorika, pačių pareigūnų klausimai, kas ir kaip dabar bus, neleidžia tylėti ir mums.

Kone kiekvienas statutinis pareigūnas patvirtins faktą, kad S. Skvernelis buvo tas, kuris išjudino teisėsaugos sistemą, nebeleido jai klūpėti ant kelių ir padėjo pamažu stotis ant kojų. Kartu atsirado ir Vidaus tarnybos statutas, ir socialinis dialogas, ir kolektyvinės sutartys, ir efektyvesnis pareigūnų ir jų vadovų bendravimas, ir bent šiek tiek didesni atlyginimai, ir geresnės darbo sąlygos.

Natūralu, kad keičiantis ministrui baiminamės blogiausio – o jei viskas eisis daug lėčiau arba, dar blogiau, bus sustabdyta? Negi tiek metų kovos nueis perniek?

Daugelis sako, palaukime, neskubėkime teisti ir kalbėkime darbais, o ne išankstinėmis nuostatomis. Sutinkame. Neramina mus tik tai, kad A. Butkevičius savo kalbomis tarytum menkina 1,5 metų įdirbį Vidaus reikalų sistemoje, o naujasis Vidaus reikalų ministras žada susipažinti su situacija ir tada „bus matyt“, ką darys toliau. Pastarasis sistemoje praleido visą dvidešimtmetį, o apčiuopiamų darbų kaip ir nėra.

Vis dėlto viliamės, kad klystame, ir T. Žilinskas padarys viską, kad pokyčiai vidaus reikalų sistemoje ne tik, kad nesustotų, bet ir sparčiai judėtų į priekį. Policijos generalinis komisaras žadėjo, kad jau nuo šių metų liepos 1 d. pradedantis pareigūnas uždirbs mažiausiai 600-700 eurų. Įgyvendinant Vidaus tarnybos statutą tokie pokyčiai privalo vykti ir kitose tarnybose.

Naujasis ministras kol kas akcentavo tik pokyčius policijoje, todėl skubame priminti, kad bėdų yra ir kitur. Imkime Valstybės sienos apsaugą – tik 30 proc. sienos stebima vaizdo kameromis. Ugniagesiams gelbėtojams trūksta įrangos, o jų atlyginimai mažiausiai sistemoje. Todėl mums svarbūs ne tik tie pusė metų iki rinkimų. Mums svarbi kiekviena diena. Profesionalių pareigūnų mažėja kasdien, o likusiesiems sistemoje Lietuva moka mažiausius atlyginimus ir pensijas visoje Europoje.

„Programos 1000“ įgyvendinimas, pareigūnų apmokymai, aprūpinimas ginkluote, technika ir tinkamos darbo sąlygos, - buvo ir yra mūsų kaip profesinių sąjungų vadovų prioritetai. Be to, tikimės, kad bus vykdoma Vyriausybės programa, efektyviai įgyvendinamos kolektyvinės sutartys, siekiama didesnio finansavimo 2017-aisiais. Ne kartą kėlėme ir Nacionalinio susitarimo tarp profesinių sąjungų ir Vyriausybės idėją, kurią palaikė ministerija. Belieka turėti viltį, kad naujasis ministras tam pritars ir taps ne stabdžiu, o akceleratoriaus pedalu sistemos pokyčių kelyje.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Lamauskas

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Alfredas Povilanskas

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos vicepirmininkas Rimantas Liepa