Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnų profsąjungos: politikai siekia supriešinti skirtingų sistemų „elgetas”
2018-10-24

Vladimir Banel, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko, komentaras

 

Šiandien Seimo Teisės ir teisėtvarkos (TTK) komitete vykęs kitų metų šalies teisėsaugos įstaigų biudžeto svarstymas parodė, kad šio komiteto pirmininkei Agnei Širinskienei ir vidaus reikalų ministrui Eimučiui Misiūnui - nusispjauti ant Lietuvos teisėsaugos. Keista ir gaila. Juk bent jau pagal pareigas tai yra žmonės, kurie dėl šalies teisėsaugos pažangos turėtų griūti kryžiumi.  

 

Ministro komitete šiandien pristatytas sistemos biudžeto poreikis yra bene dvigubai mažesnis nei minimalus realus. Tiesą pasakius, man sunku suvokti kuo gyva bus ir kaip kitais metais funkcionuos mūsų teisėsauga, jei ministro pateiktas biudžeto projektas taps kūnu. Aš jau nekalbu apie valdančiųjų Vyriausybės programoje įtvirtintas nuostatas stiprinti Lietuvos teisėsaugą.

 

Ponia Širinskienė gi komiteto posėdyje svarstant kitų metų teisėsaugos biudžetą daugiausiai dejavo dėl sunkios kultūros darbuotojų padėties. Man natūraliai kyla klausimas ar gerbiama pirmininkė tikrai vadovauja tam komitetui, kuriam turėtų.

 

Man regis ši situacija parodė, kad teisėsauga neturi politinių lyderių, kurie gebėtų sistemoje tarnaujančius žmones vesti pokyčių keliu. Todėl labai gali būti, kad tai daryti teks patiems pareigūnams. Tačiau, esu tikras, ne visi mūsų metodai patiks politikams.

 

Saulius Džiauto, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovo komentaras

 

Po Seimo TTK posėdžio pasijaučiau kaip nusikaltėlis, kuris iš kultūros darbuotojų nori atimti pinigus. Akivaizdu, kad ponios Širinskienės tikslas yra supriešinti dviejų skirtingų sistemų „elgetas”. Viso biudžeto projekto formavimo metu mes argumentuotai teikėme pasiūlymus, priėmėme ir politikams siuntėme rezoliuciją dėl kitų metų biudžeto. Matau, kad esame tiesiog ignoruojami dėl to, kad valdžia neturi rimtų argumentų paneigti mūsų teisėtus ir pagrįstus reikalavimus. Atrodo, derybų ir diplomatijos priemonės jau išnaudotos, belieka tik kraštutinės. Kurios, manau, jau yra neišvengiamos.

 

Ugniagesiai reikalauja politikų skirti 5,6 mln eurų papildomai darbo užmokesčio didinimui bei iki 4 mln eurų būtinoms darbo saugos priemonėms.

 

___

 

Primename, kad Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) – didžiausios statutinių pareigūnų interesus ginančios organizacijos Lietuvoje – ekspertų vertinimu, teisėsaugos įstaigų finansavimą 2019 metais būtina padidinti beveik 16 mln eurų. Šią sumą pagrindžiančius skaičiavimus pareigūnai buvo pateikę Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui, vidaus reikalų ministerijai, Seimo vadovybei ir komitetams.

 

Policijos departamentui papildomai reikėtų skirti apie 4 mln. eurų, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjo departamentui – po kiek daugiau nei 5 mln. eurų, o Viešojo saugumo tarnybai – 1,3 mln. eurų. Visos šios lėšos turi būti skirtos pareigūnų darbo užmokesčio didinimui.

 

Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžio įrašą rasite čia (žiūrėti nuo 1 val. 11 min.)

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?