Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasieniečiai reikalauja sustabdyti kolektyvinės sutarties priėmimo vilkinimo procesą
2015-12-29

Atrodė, kad Lietuvos pasieniečiai, kaip ir kiti teisėsaugininkai, šias Kalėdas pasitiks ne tik labiau motyvuoti, bet ir su geresnių darbo sąlygų, darbo organizavimo viltimis. Ir visgi viskas sustojo – mat politikai ir biurokratai jau daugiau nei metus įvairiais būdais vilkina parengtos VSAT šakinės kolektyvinės sutarties priėmimą. 

Negaliu sakyti, kad nesitikėjome, jog kolektyvinės sutarties derinimas su atsakingomis valstybės institucijomis bus nelengvas (jau pasipraktikavome su Policijos ir Kalėjimų departamentais). Nebuvo sunku nuspėti ir tai, kad procesas labiausiai strigs Finansų ministerijoje, kuri uoliai ir kantriai blokuoja kone visas Vidaus reikalų ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų iniciatyvas, kuriomis stengiamasi stiprinti Lietuvos teisėsaugą.

Intensyviai buvo stengiamasi sustabdyti Vidaus tarnybos priėmimo, vėliau finansavimo procesą. Ši ministerija ir kolektyvinių sutarčių fone vilkina procesą, be perstojo siunčia raštus su neesminėmis pastabomis ir prašymais patikslinti arba pataisyti vieną ar kitą projekto formuluotę. Kas taip elgtis verčia pačią ministeriją ir jos vadovą Rimantą Šadžių aš nežinau, bet jo noras užkirsti kelią modernios ir stiprios teisėsaugos atsiradimui Lietuvoje yra labiau nei akivaizdus. 

Paspartinti kolektyvinės sutarties pasirašymą, matyt, galėtų ir Vyriausybė. Tačiau kol kas Vyriausybės galva ir jo komanda ryžto išjudinti kolektyvinės sutarties pasirašymą iš mirties taško nerodo.  Ne mažiau svarbus čia ir Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio principingas ir nuoseklus vaidmuo. Viliuosi, kad sveiko proto dar liko ir raginu tiek Vyriausybės vadovą, tiek VRM ministrą nedelsiant imtis aktyvių veiksmų paspartinant ir užbaigiant užstrigusio proceso eigą.

Tuo tarpu mes, pareigūnų atstovai, negalime sėdėti ir laukti stebuklo, todėl darysime viską, kad paruošus pasirašymui šakinę kolektyvinę sutartį ji pradėtų kuo greičiau pasirašyta ir įsigaliotų.

Kolektyvinė sutartis taptų efektyvia priemone, padėsiančia pagerinti pasieniečių darbo sąlygas. Sutartyje numatytos tokios nuostatos kaip motyvacinė sistema, skaidrios karjeros perspektyvos, suteikiama galimybė derinti darbą ir šeimą. Toks susitarimas, sudaromas tarp darbdavio ir profesinės sąjungos, naudingas ne tik patiems pareigūnams, bet ir darbdaviams. Jame yra numatytos darbo, darbo apmokėjimo, darbo organizavimo, darbuotojų saugos, darbo ir poilsio laiko bei kitos socialinės ir ekonominės sąlygos. 

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?