Pagalba
Pasieniečių kinologui - aplinkosaugininkų padėka
2015-03-19

Ją trečiadienį Vilniaus rinktinės Kinologijos skyriaus vyriausiajam specialistui Ričardui Dikui už aktyvų dalyvavimą padedant vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę įteikė Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos direktorius Vytautas Eidikonis.

Praėjusią savaitę Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos inspektoriai surengė reidą, kuriame dalyvavo ir VSAT Vilniaus rinktinės Kinologijos skyriuje dirbantis R. Dikas su tarnybine vokiečių avigane Tanja. Reido tikslas – patikrinti, kaip laikomasi žvejybos taisyklių bei kitų aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, ypatingą dėmesį kreipiant į šiurkščių žvejybos taisyklių pažeidimų atskleidimą.

Reidas vyko Neries ir Nemuno upėse, Jonavos, Kaišiadorių ir Kauno rajonuose. Jame taip pat dalyvavo ir neetatiniai aplinkos apsaugos pareigūnai.

Bendros priemonės metu buvo nustatyta 10 žvejybos taisyklių pažeidėjų. Keli iš jų, pamatę prie kranto artėjančią aplinkosaugininkų valtį, norėjo sprukti, tačiau plaukiojimo priemonėje išvydę Tanją, tokio sumanymo atsisakydavo. Pažeidėjams užteko nuovokos numatyti, kad pasprukti nuo tokio dresuoto pasieniečių šuns nėra jokių galimybių.

VSAT informacija