Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasieniečių laisvalaikiu – baidarių žygiai
2022-07-21

Praėjusį savaitgalį Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai, padedami Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS), surengė kasmetinį baidarių žygį Grūdos upe. Baidarininkų skaičius šiemet ir vėl gerokai viršijo žygio organizatorių lūkesčius. Jų buvo net 48, kitaip tariant 24 baidarės. Didžioji dalis žygeivių buvo LPPPS nariai ir jų artimieji, taip pat užkardos darbuotojai ir vadovybė, jų šeimos, draugai, kaimynai. 

 

Šiemet vandeninga upė plaukikams paruošė aibę staigmenų ir kliūčių: nuvirtusių medžių, povandeninių riedulių. Jos tapo rimtais iššūkiais net patyrusiems plaukikams. Visgi pasieniečiai nebūtų pasieniečiais, jei nesusitvarkytų su šiomis kliūtimis. 

 

Po žygio pirmą kartą plaukusiems baidarininkams buvo surengtas naujokų krikštas su priesaika, o visiems žygeiviams buvo įteikti medaliai. Plaukimo dalyviai vakarojo nuostabaus grožio „Merkio kranto“ sodyboje, įsikūrusioje Dzūkijos širdyje esančiame unikaliame Puvočių kaime. 

 

Vakarą vainikavo ilgamečių LPPPS narių apdovanojimas atminimo medaliais pasieniečių dienos proga.

 

Panašiai pramogavo ir Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės pasienio užkardos kolektyvas ir jų šeimos nariai, dalyvavę tradiciniame kelių etapų, baidarių žygyje Nerimi. Pirmojo etapo maršrutas driekėsi nuo Lietuvos sienos su Baltarusija iki Neries ir Žeimenos santakos.

 

Žygyje iš viso dalyvavo 30 žmonių, didžioji dalis iš kurių yra jį parėmusios LPPPS nariai.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?