Pagalba
2700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasieniečių profesinė sąjunga: sieksime geresnių darbo sąlygų ir kolektyvinės sutarties pasirašymo
2016-01-05

Kaip vertinate šiuos metus? Ką pavyko nuveikti?

Manau, 2015-uosius galime įvardinti kaip didelių pokyčių ir „pajudėjimo iš vietos“ metus: buvo paskirtas naujas Vidaus reikalų ministras, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas, profesinės sąjungos aktyviai laikėsi savo krypties. Manau, būtent dėl šių priežasčių sutelkus visiems jėgas pavyko įtikinti politikus dėl naujo Vidaus tarnybos statuto priėmimo būtinumo. Statutas jau įsigaliojo nuo 2016 m. sausio 1 d., o tai – naujos, modernios teisėsaugos sistemos sukūrimo pamatas.

Daugelyje tarnybų jau pasirašytos kolektyvinės sutartys. Kaip tai vertinate? Kada galima tikėtis pasirašymo ir jūsų tarnyboje? Ką tai duos pareigūnams? 

Nors praėjusiais metais ir nepasirašėme kolektyvinės sutarties, 2015 m. parengėme įtikinome VSAT vadovybę, kad toks susitarimas reikalingas, sutarėme dėl sutarties nuostatų, gavome įgaliojimus iš Vyriausybės, pradėjome derybas, parengėme sutartį. Dabar liko paskutiniai žingsniai, laukiame įgaliojimų sutarties pasirašymui.

Kolektyvinė sutartis taptų efektyvia priemone, padėsiančia pagerinti pasieniečių darbo sąlygas. Sutartyje numatytos tokios nuostatos kaip motyvacinė sistema, skaidrios karjeros perspektyvos, suteikiama galimybė derinti darbą ir šeimą. Toks susitarimas, sudaromas tarp darbdavio ir profesinės sąjungos, naudingas ne tik patiems pareigūnams, bet ir darbdaviams. Jame yra numatytos darbo, darbo apmokėjimo, darbo organizavimo, darbuotojų saugos, darbo ir poilsio laiko bei kitos socialinės ir ekonominės sąlygos. 

Kaip vertinate ateinančių metų tarnybai skirtą biudžetą?

Žinoma, tarnybų poreikis buvo didesnės ir mes tai rodėme siūlydami skirti papildomus asignavimus, tačiau dabartinėje situacija turime užtikrinti gautų lėšų tinkamą paskirstymą ir skaidrų pokyčių įgyvendinimą.

Kokias problemas įžvelgiate tarnyboje? Ką darysite, kad jų nebūtų/sumažėtų?

Problemų kaip ir bet kokiame kitame darbe yra nemažai, tai yra pareigūnų turto saugumas, motyvacijos stoka, pasenusios priemonės, ginkluotė, lėšų poreikis valstybės sienos priežiūrai bei infrastruktūros atnaujinimui. Įsigaliojus naujam Vidaus tarnybos statutui dalis problemų turėtų būti palaipsniui sprendžiamos. Tuo tarpu mes kaip profesinė sąjunga ir toliau aktyviai inicijuosime pokyčių procesus, teiksime siūlymus ir stebėsime Statuto įgyvendinimo procesą.
Ko tikitės ateinančiais metais? Ko sieksite? Ko gali tikėtis pareigūnai – jūsų profesinės sąjungos nariai?

2016 metais LPPPS kaip ir iki šiol daug skirs būtent LPPPS narių interesų gynimui ir geresnių darbo sąlygų užtikrinimui. Dabar mes turime įrankį – Statutą, papildomus asignavimus, todėl pareigūnams privalo didėti atlyginimai, jie turi būti aprūpinti bent minimaliomis darbo priemonėmis. Kad ir kaip būtų lengva nebus, reikia tinkamai įgyvendinti turimą Statuto mechanizmą, ir toliau kryptingai siekti didesnio finansavimo kiekvienais metais.

LPPPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?