Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasieniečių profesinė sąjunga: VSAT pareigūnų darbo užmokesčio didinimui reikia ne mažiau kaip 4,8 mln. eurų
2021-09-29

Kitų metų Lietuvos biudžete Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų darbo užmokesčio didinimui turi būti papildomai skirta bent 4,8 mln. eurų. Būtent tokia suma, kurią vidaus reikalų ministerija dar vasarą pateikė finansų ministerijos atstovams, leistų pasieniečių darbo užmokestį didinti tiek, kad pirminės grandies pareigūnų mėnesinis atlyginimas nebebūtų mažesnis nei 1000 eurų.

 

Jevgenijus Amelinas, Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas, sako, jog kitų metų biudžetas bus tas lakmuso popierėlis, išryškinsiantis tikrąjį valdančiųjų požiūrį į pareigūnus.

 

„Praėjusią savaitę vykusios Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo konferencijos metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ne kartą pabrėžė, jog statutinių įstaigų finansavimas privalo augti, o prioritetas bus skirtas pareigūnų darbo užmokesčiui didinti, aprūpinti juos tinkamomis darbo priemonėmis ir moderniai ginkluotei įsigyti. Pastarosiomis dienomis buvo girdėti nemaža įvairių spekuliacijų finansavimo statutinėms įstaigoms didinimo tema. Suprantame, kad biudžeto pyrago dalybos yra sudėtingos derybos, kuriose kuo didesnę jo dalį nori atsiriekti įvairios sritys. Visgi tikiuosi, kad bendras supratimas apie tai, jog būtent statutiniai pareigūnai vieni pirmųjų stojo į kovą su dvejomis vienu metu Lietuvą užklupusiomis krizėmis – mintyje turi Covid-19 pandemiją ir nelegalią migraciją – Vyriausybėje ir Seime egzistuoja, – pabrėžia J. Amelinas.

 

Pasak jo, šioje situacijoje daug kas priklauso ir nuo pačių pareigūnų, jų interesams atstovaujančių organizacijų aktyvumo ir įsitraukimo.

 

„Turiu pasakyti, kad šios Vyriausybės jau buvome išgirsti bent keletą kartų. Pavyzdžiui, galiu paminėti pareigūnams mokamus priedus už papildomus darbus, susijusius su pandemijos ir neteisėtų migrantų krizių valdymu. Netrukus svarstant 2021 m. biudžeto projektą, politikams nebeturėtų kilti klausimų ar tikrai pasienio ir kitų pareigūnų darbo užmokesčio didinimui reikalingi papildomi pinigai. Mes darysime viską, kad pagrįstumėme šį poreikį – teiksime konkrečius pasiūlymus, iliustruosime juos labai aiškiais skaičiais, – sako J. Amelinas.

 

NPPSS konferencijoje kalbėjęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas taip pat pabrėžė ypač svarbų pasieniečių ir kitų statutinių pareigūnų indėlį valdant krizes ir teigė, jog jo vadovaujamas komitetas, esant reikalui, bus pasirengęs imtis iniciatyvos koreguojant biudžeto projektą.

 

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, kurio nare yra ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinė sąjunga, Seimo ir Vyriausybės nariams kasmet teikia konkrečius ir esama situacija bei poreikiais pagrįstus pasiūlymus, susijusius su statutinių įstaigų finansavimu.

 

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinė sąjunga vienija per 600 sienos apsaugos pareigūnų. 

 

--

 

Pasienis.lt nuotrauka

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?