Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasienio pareigūnų profesinė sąjunga: pareigūnai negali tapti politinių žaidimų įkaitais
2015-12-03

Mes kaip pareigūnus vienijanti organizacija siekiame, kad visi reikštų savo nuomonę, būtų ne tik aktyvūs pareigūnų bendruomenės, bet ir Lietuvos valstybės piliečiai. Kad ir kaip būtų žiniasklaidoje pasirodęs vienos mūsų kolegės pranešimas man sukėlė didelių abejonių dėl rašančiojo tikrosios tapatybės, noro atspindėti visos tarnybos poziciją ir politikavimo. Akivaizdu, kad politikai naudojasi galimybe įtraukti statutinius pareigūnus į savo politines spekuliacijas.

Todėl noriu pabrėžti, kad mūsų tikslas – neleisti pareigūnų paversti politinių žaidimų įrankiais politikuojant. Be to, visada siekiame skaidrumo, asmeninės nuomonės raiškos, kalbėjimo apie esmines problemas ir taisykles. Lojalūs turime būti institucijai, tačiau ne vadovams ar ministrams, todėl kiekvienas galime nesutikti su tam tikrais veiksmais, išreikšti savo nuomonę ar kritiką. Kiek man yra žinoma, per pastaruosius keletą metų įvyko esminiai pokyčiai sistemoje ir net aukščiausio lygio vadovai ragina darbuotojus, iškilus neaiškumams, turint nusiskundimų ar siūlymų, kreiptis tiesiogiai į juos.

Šiuo metu analizuojame VSAT numatytus etikos kodekso pakeitimus, tačiau jokios tvarkos ar taisyklės negali tapti priemone bausti ir gali būti naudojamos nebent prevenciniais, sudrausmino tikslais. Todėl kaip pareigūnų atstovai stebėsime, kad tokių nuostatų ir būtų laikomasi. Mes kaip profesinė sąjunga visada buvome už laisvę reikšti savo nuomonę, todėl kviečiame pareigūnus jaustis laisvai, burtis į asocijuotas bendruomenes, išsakyti savo problemas ir ieškoti jų sprendimų bendromis jėgomis. 

LPPPS informacija