Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasirašyta aplinkosaugos šakos kolektyvinė sutartis
2018-06-05

Šiandien, birželio 5 d., pasirašyta Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės šakos kolektyvinė sutartis. Tikimasi, kad sutartis padės plėtoti ir stiprinti socialinę partnerystę, užtikrinti tinkamas sistemos darbuotojų darbo sąlygas, didinti jų atlyginimus, sudaryti sąlygas kvalifikacijai kelti ir kt.

 

Sutartį pasirašė aplinkos ministras Kęstutis Navickas ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), kuriam priklauso Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS), pirmininkas Vladimir Banel.

 

 

Iš kairės: J. Liukaitytė-Kukienė, V. Banel, K. Navickas, Viktoras Mindžiulis 

 

V. Banel pasidžiaugė, kad sutarties pasirašymui pasirinkta simbolinė Pasaulinė aplinkos apsaugos diena ir ragino tęsti pradėtus sisteminius pokyčius. „Tikiuosi, kad, bendradarbiaujant su bendruomene, pavyks priimti tvarius sprendimus ir įvykdyti esminius pokyčius aplinkosaugos sistemoje“.

 

Ministras K. Navickas teigė, kad ir be sutarties su profesine sąjunga aplinkosaugos sistemos problemos buvo sprendžiamos. LAASDPS atstovai reguliariai susitikdavo su ministru ir bendromis jėgomis ieškodavo sprendimų. K. Navickas kartu pasidžiaugė konstruktyviu bendradarbiavimu vykdant sistemos pertvarkas.

 

 

Iš kairės: Algirdas Miliauskas, J. Liukaitytė-Kukienė, V. Banel, K. Navickas, V. Mindžiulis

 

LAASDPS l.e.p. pirmininkė Judita Liukaitytė-Kukienė po sutarties pasirašymo pasakojo, kad derybos nebuvo lengvos, truko daugiau nei dvejus metus.

 

„Noriu nuoširdžiai padėkoti derybinei grupei - Eimantui Puodžiukui, Viktorui Mindžiuliui, Algirdui Miliauskui ir Vaidui Laukiui. Jų dėka šiandien ši sutartis įgavo kitą pavidalą. 

 

Daugelį problemų mums pavykdavo išspręsti su ministro pagalba, tačiau sutartis atvers dar palankesnes galimybes. Turėsime palankesnes sąlygas socialiniam dialogui plėtoti, galėsime tartis dėl darbuotojų socialinių garantijų ir daugelio kitų dalykų. Dabar sieksime, kiekvienoje aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančioje įstaigoje būtų tariamasi dėl įstaigos lygio kolektyvinės sutarties. Jose bus galima susitarti dėl konkrečios įstaigos darbuotojams palankių garantijų”.

 

Sutartyje numatyta, kad, prieš priimdama sprendimus dėl institucijų reorganizavimo, pertvarkymo, struktūrinių pertvarkymų ir /ar grupės darbuotojų atleidimo, ministerija pagal kompetenciją privalo informuoti profesinę sąjungą ir užtikrinti konsultacijų vykdymą Darbo kodekso nustatyta tvarka. Be kita ko, profesinė sąjunga turės galimybę teikti pastabas ir pasiūlymus dėl galimo biudžeto panaudojimo.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?