Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasirašyta Nacionalinė kolektyvinė sutartis
2021-10-22

Šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje Vyriausybės ir profesinių susivienijimų atstovai pasirašė Nacionalinę kolektyvinę sutartį, kuri įsigalios 2022 m. sausio 1 dieną.

 

Remiantis šios sutarties nuostatomis, kitais metais iki 181 eurų didės bazinis pareiginės algos dydis, kuriuo remiantis skaičiuojamas ir pareigūnų mėnesinis darbo užmokestis. Be to, sutartis įtvirtino ir tam tikras garantijas, kuriomis pasinaudoti galės tik profesinių sąjungų ir susivienijimų, tame tarpe ir NPPSS, nariai. Pavyzdžiui, jiems bus suteikiamos papildomos apmokamos kasmetinių atostogų dienos saviugdai, sveikatos gerinimui.

 

Tiesa, šios garantijos kitąmet galios tik tiems profesinių sąjungų nariams, kurie į profesines organizacijas įstojo iki Nacionalinės kolektyvinės sutarties pasirašymo datos. 

 

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vicepirmininkas Vaidas Laukys, kartu su tuometiniu NPPSS pirmininku Vladimir Banel, aktyviai dalyvavo derybose dėl šios sutarties. 

 

„Derybos prasidėjo pavasario pabaigoje ir tai tikrai buvo intensyvus ir ilgai trukęs procesas. Daugiausiai strėlių sulaužėme derėdamiesi dėl bazinio pareiginės algos dydžio didinimo. Tai suprantama, mat šis dydis yra tiesiogiai susijęs su valstybės finansais. Antras sunkus klausimas buvo papildomos garantijos profesinėms sąjungoms priklausantiems žmonėms. Manau, kad mums pavyko apginti darbuotojų interesus, o šios sutarties naudą tikrai pajus visi dirbantieji, o ypač – profesinių sąjungų nariai“, – pasakoja V. Laukys.

 

NPPSS vardu kitų metų Nacionalinę kolektyvinę sutartį pasirašė Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos atstovai. NPPSS yra šios profesinės sąjungos narys.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?