Pagalba

  

Pagalba
Pataisos įstaigų pareigūnai rengiasi piketuoti dėl buldozeriu stumiamų reformų
2018-09-10

Rytoj, rugsėjo 11 d., 10 val. pataisos įstaigų pareigūnus atstovaujančios profesinės sąjungos surengs įspėjamąjį piketą prie Alytaus pataisos namų (Ulonų g. 8A, Alytus). Profsąjungos reikalauja stabdyti buldozeriu stumiamas reformas ir sėsti prie derybų stalo.­­

 

Piketo organizatoriai – Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų atstovai – teigia, kad pataisos įstaigų sistemoje vienašališkai priimami nežinia kam palankūs sprendimai, siekiama įgyvendinti su profsąjungomis nederintas reformas ir bloginti pareigūnų darbo sąlygas.

 

„Visų pirma, noriu pabrėžti, kad nesame prieš pokyčius ar reformas, nes jos stagnuojančioje pataisos įstaigų sistemoje yra būtinos. Apmaudu, tačiau nei su Teisingumo ministerija, nei su jai pavaldžiu Kalėjimų departamentu nevyksta nuoseklus socialinis dialogas. Susidaro įspūdis, kad bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis tarsi imituojamas.

 

Vienašališkai priimami įsakymai, kuriais keičiamas darbo organizavimas, kalinių laikymas ir priežiūra, įstaigų perkėlimas ar uždarymas. Didėja pareigūnų darbo krūvis, auga įtampa, nes niekas nežino, kas bus toliau. Tuo tarpu atlyginimai padidėjo vos keliasdešimčiai pareigūnų“, - aiškina LR ITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

 

Anot profesinių sąjungų, reformos turi vykti tik diskutuojant ir tariantis su pareigūnų bendruomene. Jei situacija nesikeis, pareigūnai žada rengti masinius protestus.