Pagalba

  

Pagalba
Pataisos įstaigų pareigūnai susitiko su Suvalkų tardymo izoliatoriaus atstovais
2017-11-21

Praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų atstovai ir pataisos įstaigų pareigūnai susitiko su Suvalkų tardymo izoliatoriaus pareigūnais. Susitikimo metu Lietuvos atstovams buvo parodyta, kokiomis sąlygomis dirba kolegos Lenkijoje, pasidalinta gerąja praktika.

 

LR ITĮPS tarybos narė Jurgita Mansevičienė teigia, kad bausmių vykdymo sistemai net nebūtina lygiuotis į skandinavus, netgi Lenkija yra gerokai daugiau pažengusi nei Lietuva.

 

Tarnybą pradėjęs pataisos įstaigų pareigūnas Lenkjijoje uždirba 2300 zlotų (apie 544 Eur). Lenkijoje minimalus darbo užmokestis siekia 1700 zlotų (apie 402 Eur). Į pensiją išėjęs pareigūnas gauna 50 procentų buvusio darbo užmokesčio. Pareigūnas, dirbantis Suvalkų tardymo izoliatoriuje, sakė, kad jei šiandien išeitų į pensiją su 19 metų darbo stažu, gautų 600 Eur (Lietuvoje analogišką patirtį turintis pareigūnas gautų apie 270 Eur).

 

Lenkai taip pat akcentavo, kad pamainos pas juos visada sukomplektuotos. Net jei kuris pareigūnas suserga, į darbą iškviečiami laisvadienius turintys kolegos.

 

J. Mansevičienė už vizitą dėkoja Alytaus pataisos namų direktoriui Kęstučiui Jasmontui ir  Suvalkų tardymo izoliatoriaus pareigūnams. „Tikimės, kad tokių vizitų turėsime ir ateityje“, - sakė ji.